Rajd Turcji: Testowy dla Meeke’a. Kajetanowicz oszczędzał sprzęt

Rajd Turcji: Testowy dla Meeke’a. Kajetanowicz oszczędzał sprzęt

10 interakcji

Podaj dalej

Za nami odcinek testowy przed Rajdem Turcji, 11. rundą Rajdowych Mistrzostw Świata. Najlepszy wynik padł łupem Krisa Meeke’a. Brytyjczyk nieznacznie pokonał uzupełniających podium Andreasa Mikkelsena i Thierry’ego Neuville’a.

Podczas pierwszego przejazdu niemal 5-kilometrowej próby najlepszy był co ciekawe Teemu Suninen. Fin pokonał wtedy o 1,6 s drugiego Andreasa Mikkelsena. Dalej byli m.in. Kris Meeke i Esapekka Lappi. Sporo straciła ścisła czołówka WRC i to tylko pokazało, że oni w ten weekend będą mieli wyjątkowo trudne zadanie z odkurzaniem trasy.

Większość zawodników wykręciła swój najlepszy czas podczas drugiego przejazdu. Wtedy to Kris Meeke zaatakował nieco bardziej i zatrzymał stoper na wyniku 3:25,3, który okazał się najlepszym dzisiejszego poranka. Podium uzupełnili Mikkelsen i Neuville, czwarty był lider mistrzostw świata Tanak.

Wśród kierowców aut R5 najlepszy był Gus Greensmith. Brytyjczyk pokonał o 1,2 s drugiego Kalle Rovanperę i o 6,4 s reprezentanta Indii Gaurava Gilla. Kajetan Kajetanowicz w swoim stylu pojechał na testowym wolno, aby zaoszczędzić dla siebie nowy komplet opon na dalszą część rajdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News