Rajd Szwecji: Shakedown dla Thierry'ego Neuville'a. Szpica bez zmian

Rajd Szwecji: Shakedown dla Thierry'ego Neuville'a. Szpica bez zmian

40 interakcji

Podaj dalej

Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) uzyskali najlepszy czas na odcinku testowym przed Rajdem Szwecji. Ubiegłoroczni zwycięzcy popisali się zdecydowanie topowym wynikiem na w trzecim, ostatnim przejeździe 6,86-kilometrowego OT Skalla.

Belgowie złożyli o 2,2 sekundy lepszy czas niż najszybszy w obozie Toyoty, Ott Tanak i Martin Jarveoja. Czołowa trójka składała się z największych pretendentów do tytułu, ponieważ skompletowali ją mistrzowie świata, Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC).

Za czołową trójką w tabeli czasów pojawiły się rezultaty Krisa Meeke’a (Toyota Yaris WRC) i Elfyn Evansa (Ford Fiesta WRC), który do rezultatu drugiego Tanaka stracił tylko 0,5 sekundy. Powracający po 9 latach na Rally Sweden, Marcus Gronholm uzyskał Yarisem WRC 18. czas za sześcioma R5, z których najszybszy był rallycrossowy mistrz świata, Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo GTI R5).

Z pośród ekip WRC 2 Pro, najszybszy był debiutant w Szwecji, Kalle Rovanpera (Skoda Fabia R5), którt w RC2 ustąpił tylko dwukrotnemu czempionowi World RX. W 5-osobowej stawce załóg z priorytetem P2P Łukasz Pieniążek (Ford Fiesta R5) uzyskał czwarty wynik, najlepszy z pośród ekip M-Sportu. Oprócz Rovanpery od Polaka szybsze tempo zaprezentowali Mads Ostberg (Citroen C3 R5) i Eerik Pietarinen (Skoda Fabia R5).

Rajd Szwecji – wyniki na odcinku testowym do godz. 12:00 (czołówka)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News