Rajd Szwecji: Pierwsza seria szwedzkich lotów dla Seba Ogiera

Rajd Szwecji: Pierwsza seria szwedzkich lotów dla Seba Ogiera

10 interakcji

Podaj dalej

Za nami pierwszy przejazd próby Vargåsen ze słynną hopą Colina McRae. Na zakończenie pierwszej dzisiejszej pętli najlepszym wynikiem popisali się Sebastien Ogier i Julien Ingrassia. Spore prowadzenie utrzymują Ott Tanak i Martin Jarveoja.

OS11 Vargåsen 1 zakończył nam pierwszą sobotnią pętlę Rajdu Szwecji. Podobnie jak w przypadku próby Hagfors, zawodnicy doskonale znają tę trasę, więc mogli rozkoszować się jazdą i lotami, nawet po części jadąc na pamięć.

Największą atrakcją Vargåsen jest oczywiście Colins Crest, czyli popularna hopa nazwana od nazwiska rajdowego mistrza świata, Colina McRae. Jeśli chodzi o zawodników w samochodach WRC, to największe wrażenie zrobili na nas chyba Sebastien Ogier i Lorenzo Bertelli. Oni polecieli na słynnej hopie w najbardziej widowiskowy sposób.

Najlepszy czas na jedenastej próbie Rajdu Szwecji stał się udziałem Sebastiena Ogiera. Francuz dzisiaj jedzie tylko po to, żeby mieć jakąś zabawę i radość, bo po wczorajszym wycofaniu nie walczy już oczywiście o podium, czy nawet o pierwszą dziesiątkę. Podium na oesie skompletowali Thierry Neuville oraz Teemu Suninen.

Po OS11:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News