Rajd Szwecji: Królewska kontrola Neuville'a

Rajd Szwecji: Królewska kontrola Neuville'a

Rajd Szwecji: Królewska kontrola Neuville’a

Podaj dalej

Do końca dnia pozostały jeszcze dwa odcinki specjalne, jednak będą to szybkie, krótkie, widowiskowe superoesy. Na zakończenie prawdziwych prób załogi zmierzyły się z OS14 Vargåsen 2, gdzie zlokalizowana jest słynna hopa Colin’s Creast. Bezkonkurencyjny kolejny raz był Thierry Neuville.

Stan 14 oesu Rajdu Szwecji był bardzo dobry, w porównaniu z dwoma poprzednimi próbami. Nie widzieliśmy już dróg pełnych wyciągniętego szutru, a przeważał zbity śnieg i lód, czyli warunki, w których szwedzki kolec spisuje się najlepiej. Niewątpliwą atrakcją na OS14 Vargåsen 2 była oczywiście Colin’s Creast. Jedni skakali na tej popularnej hopie dalej, drudzy troszkę krócej, ale patrzyło się na to naprawdę kapitalnie.

Thierry Neuville wciąż pozostaje klasą sam dla siebie. Belg zaliczył kolejne oesowe zwycięstwo, pokonując o 4 s. Andreasa Mikkelsena i o 4,8 s. Craiga Breena. W klasyfikacji generalnej Rajdu Szwecji przewaga Neuville’a nad drugim Breenem wzrosła do 18,8 s. W pierwszej piątce znajdują się jeszcze Mikkelsen, Paddon oraz Ostberg.

Tagi: WRC, Rajd Szwecji

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News