Rajd Świdnicki: Wygra Grzyb, ale co dalej?

Bawiąc się kolejny raz w typowania w redakcyjnym gronie zastanawialiśmy się wspólnie nad tym, jak może potoczyć się inauguracja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajd Świdnicki Krause. Co do zwycięzcy byliśmy prawie zgodni i większość postawiła na Grzegorza Grzyba, ale jak sytuacja prezentuje się dalej?

Rajd Świdnicki: Wygra Grzyb, ale co dalej?
Podaj dalej

Jeśli chodzi o zwycięzcę rajdu, to czterech z nas postawiło na duet Grzyb / Hundla. Chyba nie ma się czemu dziwić, bo przecież są to byli mistrzowie Polski, doskonale znający specyfikę tego rajdu, dysponujący topowym autem. Kogo innego na czele widział tylko redaktor Igor Szmidt. On wytypował, że na pierwszej pozycji pojawi się Jakub „Colin” Brzeziński.

Jeśli chodzi o kierowców, którzy skompletują podium, to tutaj byliśmy już bardziej podzieleni. Według redaktora naczelnego Wojciecha Garbarza, obok Grzegorza Grzyba ustawią się Filip Nivette i Zbigniew Gabryś. Nazwisko Nivette przebija się tu zresztą dosyć często, ale pojawiają się też Miko Marczyk, czy też wspomniany już wcześniej Jakub Brzeziński. Według naszej piątki TOP 5 rajdu powinno wyglądać więc mniej więcej tak: 1. Grzyb, 2. Nivette 3. Brzeziński 4. Marczyk 5. Gabryś.

Postanowiliśmy przedyskutować też kwestię klasy Open N. Tutaj po przedwczesnym wycofaniu Wojciecha Chuchały niespodzianki raczej nie ma i wszyscy jak jeden mąż stawiamy na Filipa Nivette, który przypomnijmy pojedzie Fordem Fiestą Proto. Kogo zobaczymy za jego plecami? Bardzo wysoko w naszych typowaniach znajduje się Sebastian Frycz, zaś pewniakiem do skompletowania pudła powinien być Łukasz Kotarba. Kolejny raz wyróżnił się redaktor Szmidt. Według niego spore szanse na podium ma też Marcin Słobodzian z polskiego zespołu Subaru.

Pozostała jeszcze ośka i tutaj postanowiliśmy wziąć wszystkich razem i nie dzielić ich na poszczególne klasy. Co ciekawe, to właśnie tutaj w naszych opiniach było najwięcej sprzeczności. Tak oto redaktor naczelny Wojciech Garbarz i redaktor Igor Szmidt wskazali jako zwycięzcę Kacpra Wróblewskiego, redaktorzy Izaak Chwist i Kamil Wrzecionko postawili na Jacka Jureckiego, zaś redaktor Marcin Zabolski wybrał Jana Chmielewskiego. Wszystkie te nazwiska często wymieniane są na jednym ze stopni podium, chociaż padły również nazwiska Macieja Lubiaka oraz Kamila Bolka.

Wiecie już jak wyglądały nasze wewnątrzredakcyjne typowania. A jak wy widzicie układ stawki jeszcze przed początkiem odcinka testowego? Podzielcie się z nami na Facebooku w sekcji komentarzy.

Tagi: RSMP, Mistrzostwa Polski, Rajd Świdnicki Krause

 

Przeczytaj również