Rajd Sardynii: Ogier pierwszym liderem imprezy. Neuville przegrywa na szczycie

Rajd Sardynii: Ogier pierwszym liderem imprezy. Neuville przegrywa na szczycie

31 interakcji
Rajd Sardynii: Ogier pierwszym liderem imprezy. Neuville przegrywa na szczycie

Podaj dalej

Siódma runda Rajdowych Mistrzostw Świata wystartowała od przejazdu przez superoes Ittiri Arena Show. Na byłym torze motocrossowym najlepszym wynikiem popisał się Sebastien Ogier.

Próba rozpoczęła się o godzinie 18:00, jednak startowaliśmy w odwrotnym porządku startowym, a więc na samym początku na torze byli zawodnicy w nieco słabszych samochodach. Oes ten był o tyle trudny, że nad Sardynią mamy dziś ciemne chmury, z których pada deszcz. Do takich obrazków z całą pewnością nie jesteśmy przyzwyczajeni w przypadku tego rajdu. W tej sytuacji z piachu zrobiła się pewnego rodzaju śliska maź. Próba widowiskowa, z hopkami, watersplashem, kibice pomimo padającego deszczu mieli co oglądać.

Co ciekawe, lista startowa do tego oesu została ułożona tak, że na czas antenowy trafiły obie polskie załogi, co więcej, jechały one w tej samej parze. Kajetan Kajetanowicz z Maćkiem Szczepaniakiem i Łukasz Pieniążek z Przemysławem Mazurem stanęli naprzeciwko siebie i lepszymi okazali się ci pierwsi. Trzykrotny mistrz Europy pokonał swojego rywala o sekundę i uplasował się ostatecznie na 5. miejscu w WRC 2. Co ważne, Kajetan był najlepszym kierowcą spoza fabryki, lepsi byli tylko etatowi zawodnicy Skody Motorsport i Citroen Racing.

Najlepszym wynikiem na otwarcie rajdu popisał się Sebastien Ogier. Francuz w bezpośrednim pojedynku pokonał o 0,7 s. Thierry’ego Neuville’a, a w klasyfikacji oesu między nimi pojawił się jeszcze Andreas Mikkelsen. W pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsce dla Elfyna Evansa i Haydena Paddona.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News