Rajd Sardynii: Ogier atakuje i kolejny raz pokonuje wszystkich swoich rywali

Rajd Sardynii: Ogier atakuje i kolejny raz pokonuje wszystkich swoich rywali

11 interakcji

Podaj dalej

Zawodnicy biorący udział w Rajdzie Sardynii powrócili do rywalizacji na dobre. Drugim testem popołudniowej pętli był OS14 Coiluna – Loelle 2. Najlepszymi byli tam Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy starają się odpierać ataki Thierry’ego Neuville’a i Nicolasa Gilsoula.

OS14 Coiluna – Loelle 2 to niemal 15-kilometrowy test, który zakończony jest przejazdem przez rallycrossowy tor. Tam mogliśmy obserwować, jak poszczególni zawodnicy radzą sobie z tymi idealnie wyprofilowanymi zakrętami, przechodząc z poślizgu w poślizg. W górę wystrzeliwane były tam wielkie kłęby kurzu, co mówi nam, że nawierzchnia po ostatnich ulewach zdążyła już dokładnie przeschnąć.

Oglądając zmagania czekaliśmy głównie na chwilę, w której na trasie pojawią się kolejno Thierry Neuville i Sebastien Ogier. Belg ostatnio wyraźnie zaczął odrabiać swoje straty i przed startem tej próby różnica między nimi wynosiła zaledwie 2,9 s. Niestety, około 4 kilometrów przed metą Neuville złapał powolnego kapcia i tym razem to Ogier był górą. Francuz był 3,9 s. szybszy od swojego głównego rywala w walce o kolejny tytuł mistrzostw świata.

Ogier wygrał ostatecznie czternastą próbę rajdu, pokonując o 0,3 s. drugiego Tanaka i o 1,9 s. trzeciego Mikkelsena. Jego przewaga w klasyfikacji generalnej rajdu wzrosła do 6,8 s. nad drugim Neuvillem, zaś pierwszą trójkę kompletuje Latvala, który ma 4,5 s. przewagi nad Lappim.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News