Rajd Sardynii: Ogier atakuje i kolejny raz pokonuje wszystkich swoich rywali

Rajd Sardynii: Ogier atakuje i kolejny raz pokonuje wszystkich swoich rywali

11 interakcji
Rajd Sardynii: Ogier atakuje i kolejny raz pokonuje wszystkich swoich rywali

Podaj dalej

Zawodnicy biorący udział w Rajdzie Sardynii powrócili do rywalizacji na dobre. Drugim testem popołudniowej pętli był OS14 Coiluna – Loelle 2. Najlepszymi byli tam Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy starają się odpierać ataki Thierry’ego Neuville’a i Nicolasa Gilsoula.

OS14 Coiluna – Loelle 2 to niemal 15-kilometrowy test, który zakończony jest przejazdem przez rallycrossowy tor. Tam mogliśmy obserwować, jak poszczególni zawodnicy radzą sobie z tymi idealnie wyprofilowanymi zakrętami, przechodząc z poślizgu w poślizg. W górę wystrzeliwane były tam wielkie kłęby kurzu, co mówi nam, że nawierzchnia po ostatnich ulewach zdążyła już dokładnie przeschnąć.

Oglądając zmagania czekaliśmy głównie na chwilę, w której na trasie pojawią się kolejno Thierry Neuville i Sebastien Ogier. Belg ostatnio wyraźnie zaczął odrabiać swoje straty i przed startem tej próby różnica między nimi wynosiła zaledwie 2,9 s. Niestety, około 4 kilometrów przed metą Neuville złapał powolnego kapcia i tym razem to Ogier był górą. Francuz był 3,9 s. szybszy od swojego głównego rywala w walce o kolejny tytuł mistrzostw świata.

Ogier wygrał ostatecznie czternastą próbę rajdu, pokonując o 0,3 s. drugiego Tanaka i o 1,9 s. trzeciego Mikkelsena. Jego przewaga w klasyfikacji generalnej rajdu wzrosła do 6,8 s. nad drugim Neuvillem, zaś pierwszą trójkę kompletuje Latvala, który ma 4,5 s. przewagi nad Lappim.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News