Rajd Sardynii: Neuville rozpoczyna odrabianie strat. Dogoni Ogiera?

Rajd Sardynii: Neuville rozpoczyna odrabianie strat. Dogoni Ogiera?

6 interakcji
Rajd Sardynii: Neuville rozpoczyna odrabianie strat. Dogoni Ogiera?

Podaj dalej

Sobotnia rywalizacja w siódmej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata rozpoczęła się od OS10 Coiluna – Loelle 1. Najlepiej w dzień weszli tam Ott Tanak i Martin Jarveoja, którzy dzisiaj podróżują w systemie rally2.

OS10 Coiluna – Loelle 1 oznaczał dla zawodników lekką zmianę charakterystyki prób. Podczas kiedy wczoraj większość oesów była bardzo kręta i wąska, dzisiaj będziemy już mieli więcej szybkich, płynnych partii. Po opadach, które w ostatnich dniach nawiedzały Sardynię, część sekcji wciąż jest mokra, a co najmniej mocno wilgotna. Zdarzają się też oczywiście fragmenty, gdzie jest bardzo sucho i tam ciężkie zadanie czeka tych, którzy jadą dziś z przodu – Elfyna Evansa i Craiga Breena.

W przeciwieństwie tego co działo się wczoraj, dziś droga z każdą chwilą staje się coraz szybsza. To oznaczało, że znów w najlepszej sytuacji będą Thierry Neuville i Sebastien Ogier. W tym prestiżowym pojedynku na szczycie lepszym o poranku okazał się Belg, który pokonał swojego wielkiego rywala o 1,2 s. Przewaga Francuza w klasyfikacji generalnej wynosi teraz 17,7 s. tak więc wszystko jest jeszcze możliwe!

Odcinkowe zwycięstwo powędrowało tu do Otta Tanaka, który po uszkodzeniu systemu chłodniczego wraca dziś do rywalizacji w systemie rally2. 1,4 s. za nim znalazł się już Thierry Neuville, trzeci był Sebastien Ogier. W pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsce dla Andreasa Mikkelsena i Esapekki Lappiego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News