Rajd Sardynii: Doskonały Pieniążek, Kajetanowicz w dalszym ciągu z problemami

Rajd Sardynii: Doskonały Pieniążek, Kajetanowicz w dalszym ciągu z problemami

60 interakcji
Rajd Sardynii: Doskonały Pieniążek, Kajetanowicz w dalszym ciągu z problemami

Podaj dalej

Również zawodnicy w klasie WRC 2 mają już za sobą pierwszą sobotnią pętlę ścigania na sardyńskich oesach. Jak radzili sobie Polacy? Kolejny raz imponuje nam forma Łukasza Pieniążka, niestety problemy znów spotkały Kajetana Kajetanowicza.

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się od OS10 Coiluna – Loelle 1. Tam bardzo dobrze w dzień wszedł Ole Christian Veiby. Norweg wczoraj w pewnym momencie nawet prowadził w rajdzie, jednak uszkodził układ kierowniczy i musiał pożegnać się z myślami o triumfie. Łukasz Pieniążek i Przemek Mazur uplasowali się tam na 5. miejscu, z kolei Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak byli 6. i do swoich rodaków w Skodzie stracili zaledwie 0,4 s.

Bardzo ważnym dla układu tabeli okazał się OS11 Monti di Alà 1. Tam bowiem z rywalizacją na dzisiaj pożegnali się Stephane Lefebvre i Gabin Moreau, dotychczasowi liderzy rajdu. Francuzi z fabrycznej ekipy Citroena uszkodzili w swoim C3 R5 zawieszenie i zmuszeni byli do wycofania. Znakomicie pojechał tam Pieniążek, Polak zajął 3. miejsce, ustępując zwycięskiemu Veiby’emu o zaledwie 3,9 s. Niestety, większą stratę znów zanotował Kajetanowicz. On do triumfatora stracił 1:46,3 po problemach technicznych z hamulcami.

Niestety, straty trzykrotnego mistrza Europy wzrosły jeszcze bardziej na OS12 Monte Lerno 1. Kajetanowicz stracił bowiem na mecie ponad 4 minuty. W kompletnie odmiennych nastrojach pętlę kończy z kolei Pieniążek, on znów był na odcinkowym podium, zajmując 2. miejsce, tuż za Veibym. Musimy tutaj zaznaczyć, że młody Polak na dwóch najdłuższych i najtrudniejszych dzisiejszych próbach był szybszy od Jana Kopeckiego, który jest teraz liderem rajdu. To wielki wyczyn! Polacy w Skodzie Fabii R5 zajmują teraz 7. miejsce i do 3. pozycji tracą nieco ponad 2 minuty. To WRC 2, tutaj wszystko może się jeszcze zdarzyć.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News