Rajd Rzeszowski: Łukjaniuk pierwszym liderem

Rajd Rzeszowski: Łukjaniuk pierwszym liderem

Podaj dalej

OS1 Grudna 1: Zaczęło się wielkie ściganie w drugiej pod względem prestiżu imprezie motorsportowej w Polsce. Ruszył Rajd Rzeszowski! Pierwszym liderem został Aleksiej Łukjaniuk.

Pierwszym pechowcem okazał się kierowca Peugeota Jose Maria Lopez. Hiszpan wypadł z trasy około 15 kilometra próby, zniszczenia niestety uniemożliwiły mu kontynuację jazdy. Zawodnicy narzekali na bardzo szybko przegrzewające się hamulce, wielu miało problemy z obraniem odpowiednich punktów hamowania. Jako pierwszy na trasie był Josh Moffet. Trzeci w kolejności dojechał pierwszy Polak – Grzegorz Grzyb, który wykręcił bardzo przyzwoity czas. Największe strzelby miały jednak dopiero dojechać!

Świetnie pojechał Mads Ostberg. Stały uczestnik Rajdowych Mistrzostw Świata był szybszy o 13,2 s. od Grzegorza Grzyba, jednak nie był najlepszy na tej próbie. Doskonałym czasem popisał się Aleksiej Łukjaniuk. Rosjanin wracający po długiej przerwie do ścigania pokonał o 4,2 s. Ostberga! Kajetan Kajetanowicz stracił do Rosjanina 14,3 s.

Tagi: ERC Rajd Rzeszowski RSMP

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News