Rajd Rzeszowiak: Jedna załoga na mecie mistrzostw Podkarpacia. Jedna dziesiąta rozstrzygnęła KJS

Rajd Rzeszowiak: Jedna załoga na mecie mistrzostw Podkarpacia. Jedna dziesiąta rozstrzygnęła KJS

25 interakcji

Podaj dalej

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Podkarpacia mają mieć w tym sezonie rekordowo dużo, bo sześć rund. Dość nietypowo rozpoczęła się jednak inauguracja sezonu, 4. Rajd Rzeszowiak. W klasyfikacji generalnej rajdu okręgowego metę osiągnęła… jedna załoga.

fot. Blazejowskifoto.com

Szczęśliwcami okazali się Wojciech Gieral i Mateusz Pogoda w Peugeocie 106. Czterech rywali przedwcześnie odpadło z rywalizacji. Już na 7,5-kilometrowym OS2 Niechborz w rowie Renault Clio zaparkowali Krzysztof Stańdo i Grzegorz Szelerewicz (wideo poniżej). Następnie z jazdy musieli zrezygnować Maciej Hawro i Patryk Kielar, których Peugeot 106 stracił chłodzenie przez awarię wentylatorów. Kolejnymi pechowcami okazali się Grzegorz Ciombor i Marcin Borycki (Honda Civic EK4).

W tej sytuacji po zwycięstwo pewnie zmierzał Tomasz Pławecki z Pawłem Kaimem, ale w wynikach ostatniego oesu zabrakło załogi Hondy Civic Type-R. Tym samym metę osiągnęli tylko Gieral z Pogodą, którzy swoją 106-tką wygrali OS1 (przy pełnej frekwencji) i końcowy OS6 (bez rywali).

W jednoosobowej klasie Gość triumfował aktualny rajdowy mistrz Podkarpacia Marcin Wilusz i Arkadiusz Borczyk, którzy zmienili Renault Clio Sport na Hondę Civic Type-R. W kategorii RO Open 2WD również samotnie wygrała załoga Citroena C2, Filip Hałka/Mariusz Panek.

fot. Blazejowskifoto.com

Rajd Rzeszowiak stanowił także 2. rundę Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super KJS. Z 15 załóg na mecie najszybciej trasę pokonali Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski w Mitsubishi Lancerze Evo. Podium skompletowały najszybsze załogi klasy K3, Michał Rokita z Wojciechem Habudą (Renault Clio) i Przemysław Pomprowicz z Adrianem Mroszczykiem (Honda Civic). W klasie Gość, SKJS padł łupem Jerzego Sudera i Wojciecha Nowaka (Mitsubishi Lancer).

W Konkursowej Jeździe Samochodem zwycięstwo rozstrzygnęła jedna dziesiąta sekundy. Właśnie o tyle Krzysztof Przywara i Magdalena Grabowska (Peugeot 206 RC) wyprzedzili liderujących do przedostatniej próby sportowej Konrada Błaszczyka z Krzysztofem Iskrzyckim (Renault Clio). W czołowej trójce ze stratą 5,4 sekundy sklasyfikowano Grzegorza Ważnego i Matuesza Czekaja (Volkswagen Golf). Metę KJS-u osiągnęło 18 z 24 załóg.

Tekst: Marcin Zabolski

Zdjęcia: Blazejowskifoto.com

Tagi: Rajd Rzeszowiak, RSMPk, SKJS, KJS

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News