Rajd Portugalii: Neuville najlepszy. Greensmith przed Ogierem

Za nami pierwsze starcie podczas Rajdu Portugalii. Na odcinku testowym najlepszym wynikiem popisał się Thierry Neuville. Co ciekawe, najsłabszy był Sebastien Ogier, który wykręcił czas gorszy od m.in. debiutującego w WRC Gusa Greensmitha.

Odcinek testowy Paredes wystartował gówno o godzinie 9.00 czasu polskiego. Pierwszy przejazd tradycyjnie już był relacjonowany na Facebooku. Najlepszy wynik po jego zakończeniu widniał przy nazwisku Otta Tanaka, który o zaledwie 0,2 s wyprzedził swojego zespołowego kolegę Krisa Meeke’a.

Większość zawodników (wszyscy za wyjątkiem Tanaka) poprawiła swoje czasy w kolejnych przejazdach. Takim oto sposobem zwycięzcą shakedownu został Thierry Neuville. Na drugiej pozycji ukończył Kris Meeke, zaś trzeci był Teemu Suninen, który rzutem na taśmę pobił czas czwartego ostatecznie Tanaka.

Dobrze poradził sobie Gus Greensmith. Zawodnik debiutujący w ten weekend w samochodzie klasy WRC wykręcił 9. czas (identyczny, co Elfyn Evans), jednak do zwycięzcy stracił zaledwie 1,7 s. Co więcej, wyprzedził on o 0,7 s mistrza świata Sebastiena Ogiera, który był na testowym ostatni.

W klasie RC2 testowy został zdominowany przez Skodę. W R5 Evo dwa pierwsze miejsca zajęli kolejno Kalle Rovanpera i Jan Kopecky, zaś trzecie miejsce zajął Pierre-Louis Loubet w starszej wersji Fabii. Łukasz Pieniążek zakończył shakedown na 8. pozycji. Do Rovanpery stracił 5 sekund.