Rajd Portugalii: Latvala wygrywa testowy. Wszyscy producenci blisko siebie

Rajd Portugalii: Latvala wygrywa testowy. Wszyscy producenci blisko siebie

Podaj dalej

Za nami pierwsze emocje związane z 6. rundą WRC. Na shakedownie najlepszy był Jari-Matti Latvala. Co ciekawe, pierwsze cztery miejsca to przedstawiciele czterech różnych producentów!

O godzinie 8:30 czasu polskiego rozpoczął się odcinek testowy Rajdu Portugalii. Na teście Paredes z najlepszej strony pokazał się Jari-Matti Latvala, który swoją szybkość pokazał już na pierwszym przejeździe. Fin zatrzymał tam stoper na wyniku 3:06,3 i pokonał o 0,3 s. drugiego Krisa Meeke’a i o 0,8 s. trzeciego Andreasa Mikkelsena. Do sporych przetasowań doszło już po chwili. Przy okazji drugiego przejazdu najlepszy był już Kris Meeke, a za nim uplasowali się Dani Sordo, Thierry Neuville i Ott Tanak.

Większość zawodników swoje najlepsze wyniki uzyskała na przejeździe numer trzy. Zwycięstwo powędrowało ostatecznie do Jariego-Mattiego Latvali, jednak musimy zwrócić uwagę na fakt, że w jednej sekundzie znalazło się jeszcze siedmiu kierowców – Thierry Neuville, Sebastien Ogier, Kris Meeke, Andreas Mikkelsen, Hayden Paddon, Esapekka Lappi i Ott Tanak. Warto też zauważyć, że pierwsze cztery miejsca to czterech różnych producentów – wygrała Toyota, dalej ze stratą 0,3 s. są Hyundai i Ford, zaś czwarty jest Citroen. Takie wyniki mogą wskazywać nam na to, że w północnej Portugalii czeka nas kapitalna walka o zwycięstwo.

Jeśli chodzi o WRC 2, to zdecydowanie najlepiej poradził sobie Pontus Tidemand. Szwed o ponad 2 sekundy pokonał drugiego Gusa Greensmitha, zaś podium skompletował Pierre-Louis Loubet. Bardzo dobre, 6. miejsce zajęli Łukasz Pieniążek i Przemek Mazur. Młody polski kierowca co prawda ustąpił miejsca Juuso Nordgrenowi i Takamoto Katsucie, ale był za to lepszy od takich zawodników, jak Jari Huttunen, Hiroki Arai, Stephane Lefebvre, Kevin Abbring, czy też Max Vatanen.

Pozostaje nam jeszcze rywalizacja wśród juniorów. Tam wszystko wskazuje na to, że walka o zwycięstwo znów rozegra się pomiędzy Szwedami – Emilem Bergkvistem i Dennisem Radstromem. Wydaje się, że jeżeli ktoś ma im w tym zwycięstwie przeszkodzić, to będzie to trzeci na shakedownie Julius Tannert, lub Ken Torn.

Rajd Portugalii rozpocznie się już dziś o godzinie 20:03. Pierwszym oesem imprezy będzie SSS Lousada, gdzie w ubiegłym roku zgromadziło się ponad 35 tysięcy ludzi. Organizatorzy spodziewają się podobnych tłumów i tym razem.

Tagi: WRC, Rajd Portugalii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News