Rajd Portugalii: Gus Greensmith debiutuje w samochodzie WRC. Najważniejszy uśmiech na twarzy

Rajd Portugalii: Gus Greensmith debiutuje w samochodzie WRC. Najważniejszy uśmiech na twarzy

18 interakcji
AL2019005248

Podaj dalej

Podczas Rajdu Portugalii Gus Greensmith i Elliott Edmondson zadebiutują w samochodzie klasy WRC. Duet zasiadał będzie w trzecim Fordzie Fiesta WRC. Czego powinniśmy się spodziewać po Brytyjczykach w siódmej rundzie sezonu mistrzostw świata?

Greensmith zadebiutował w mistrzostwach świata w 2014 roku podczas Rajdu Wielkiej Brytanii. Od tamtej pory wystartował w 31 imprezach. Jego najlepszym wynikiem w klasyfikacji generalnej do tej pory było 7. miejsce w Rajdzie Monte Carlo 2019.

Związany z M-Sport Fordem

Oczywiście w przypadku Greensmitha musimy patrzeć bardziej na statystyki w kategoriach towarzyszących. W WRC 2 Brytyjczyk czterokrotnie stawał na podium. Od początku tego sezonu Gus jest podstawowym zawodnikiem M-Sport Forda w kategorii Pro. Tam do tej pory w czterech startach cztery razy był na podium i wygrał w Monte Carlo.

W Rajdzie Portugalii zobaczymy 11 załóg w najwyższej klasie RC1. Ciężko czegokolwiek oczekiwać od Greensmitha. Wydaje się, że w jego przypadku pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej będzie sukcesem. A może Brytyjczyk nas zaskoczy i swoją Fiestą nawiąże walkę z pozostałymi kierowcami w samochodach WRC?

Gus Greensmith: Spędziłem ostatnie dziesięć lat mojego życia przygotowując się na ten moment. Czuję, że jestem gotowy. Ale przecież to nie tylko moja zasługa, wiele ludzi ciężko pracowało, abyśmy mogli być teraz w tym miejscu i bardzo im za to dziękuję. Nie mam żadnych większych oczekiwań, chcę się po prostu dobrze bawić. Niewiele osób na świecie miało okazję do zasiadania w tych nowych samochodach, więc cokolwiek się nie wydarzy, będę miał uśmiech na twarzy. Cieszę się, że mój debiut w WRC przypada właśnie w Portugalii. Kocham ten rajd i okolice Porto. Kiedy wysiadam tam z samolotu na lotnisku, czuję się trochę jak w domu.

Greensmith wystartuje w Rajdzie Portugalii samochodem o numerach rejestracyjnych V1 FMC. W ubiegłym roku dwa rajdy zaliczył nim Sebastien Ogier, zaś w tym roku kilka imprez daną Fiestą przejechał Elfyn Evans.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News