Orlen wspiera Rajd Polski

Orlen wspiera Rajd Polski

Podaj dalej

Po kilku latach przerwy w sponsorowaniu imprez rajdowych, na polskie odcinki wraca PKN ORLEN. Dzięki porozumieniu koncernu oraz Polskiego Związku Motorowego największa impreza motorsportowa w Polsce oficjalnie będzie nosiła nazwę ORLEN 74. Rajd Polski.

Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu : Cieszymy się, że w tym roku PKN ORLEN jako sponsor wraca na rajdowe trasy w Polsce. Wysoki poziom sportowy i organizacyjny oraz pozytywne emocje towarzyszące rajdom utwierdzają nas w przekonaniu, że to właściwy element strategii marketingowej Koncernu. Na przełomie czerwca i lipca obecni będziemy podczas Rajdu Polski – ósmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Zbliżająca się 74. edycja będzie dla nas wyjątkowo ważna. Jako największa polska firma paliwowa wracamy na mazurskie szutry jako Sponsor Tytularny. Na trasach malowniczych odcinków specjalnych zobaczymy również naszą załogę rajdową ORLEN Team – Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak.

Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego : Z wielką satysfakcją przyjmujemy zaangażowanie PKN ORLEN, największej firmy w Polsce w organizację rajdu, który jest naszą chlubą i jedną z najważniejszych imprez w całym polskim sporcie. W przeszłości PKN ORLEN już wielokrotnie wspierał nasze działania przy organizacji polskiego klasyka, w tym także pamiętną edycję rajdu w 2009 roku, który jako ORLEN Platinum 66. Rajd Polski znalazł się po wielu latach przerwy w kalendarzu mistrzostw świata. Bardzo cenimy sobie ten dowód uznania ze strony PKN ORLEN dla rangi sportowego wydarzenia, którego organizatorem jest Polski Związek Motorowy. Wysoki poziom organizacyjny, atrakcyjność regionu w którym jest rozgrywany i wielka popularność wśród kibiców to atuty polskiego klasyka. Znana jest już trasa ORLEN 74. Rajdu Polski, ale nadal bardzo intensywnie pracujemy nad wszystkimi elementami wydarzenia, dzięki któremu na przełomie czerwca i lipca, na mazurskich szutrach zadebiutują w Polsce najnowsze samochody rajdowe, które poprowadzą najlepsi kierowcy świata.

Tegoroczna edycja rajdu rozegrana będzie na przełomie czerwca i lipca. Najlepsi zawodnicy świata przyjadą w urokliwe tereny mazurskich jezior aby jeszcze raz sprawdzić tu swoje umiejętności. Trasa jak co roku jest niezwykle ciekawa, na 340km oesowych znajdziemy m.in. słynną już próbę na Arenie Mikołajki, znane, lubiane przez kibiców i używane już wcześniej oesy, ale także próby nowe, jak Pozezdrze i Orzysz.

Ceremonia startu zaplanowana jest na czwartek, 29 czerwca, na godzinę 16:00 w centrum Mikołajek. Kibice spragnieni wrażeń nie będą musieli długo czekać, gdyż tego samego dnia 19:08 zawodnicy ruszą do pierwszej próby na torze.

W trakcie kolejnych dni rozegrane zostaną jeszcze 22 próby, które wyłonią nam zwycięzcę ORLEN 74. Rajdu Polski. Ceremonia mety zaplanowana jest podobnie jak w przypadku startu w urokliwym centrum Mikołajek.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News