Rajd Polski świetną okazją dla Michelin

Rajd Polski świetną okazją dla Michelin

Podaj dalej

Firma Michelin, oficjalny dostawca ogumienia dla fabrycznych zespołów Rajdowych Mistrzostw Świata, podczas wydarzeń takich jak ORLEN 74. Rajd Polski może zbierać bezcenne doświadczenie, które następnie owocuje w produktach, jakie znajdują się w naszych drogowych samochodach.

Najnowszy Pilot Sport 4S nie powstałby bez udziału francuskiego producenta w sportach motorowych. Nie byłoby mowy o stworzeniu produktu tak bliskiego oponie stosowanej w Mikołajkach przez Sebastiena Ogiera, czy Thierry’ego Neuville’a, z jednoczesnym dostosowaniem go do zmiennych warunków panujących na drodze, a także odpowiednim wydłużeniem jego żywotności.

Jaką charakterystykę ma nowy Pilot Sport 4S? O tym przekonał się podczas jej prezentacji w Palm Springs Krzysztof Hołowczyc. – To wyjątkowa opona, charakteryzująca się dużą przewidywalnością i świetną kontrolą.

– Gdyby nie jej rzeźba, która mimo wszystko jest wycięta, czujemy się tak, jakbyśmy jechali na slicku – kontynuuje popularny Hołek. – Dla mnie najcenniejsze było to pierwsze wrażenie, pierwszy ruch kierownicy, po którym następuje momentalna reakcja.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski pełnią niezwykle odpowiedzialną rolę w ORLEN 74. Rajdzie Polski. Mistrzowie Europy z 1997 roku, w 20. rocznicę zdobycia tego trofeum po raz kolejny pojadą „zerówką”. Będą więc ostatnim samochodem organizatora na trasie, niejako przygotowującym kibiców na pojawienie się jadących „pełnym ogniem” aut WRC.

 

Tagi: Rajd Polski   Michelin  Pilot Sport 4S WRC

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News