Rajd Polski: Nieoficjalnie: Grzegorz Grzyb nowym mistrzem Polski

Rajd Polski: Nieoficjalnie: Grzegorz Grzyb nowym mistrzem Polski

Rajd Polski: Nieoficjalnie: Grzegorz Grzyb nowym mistrzem Polski

Podaj dalej

Grzegorz Grzyb według nieoficjalnych wyników jest nowym mistrzem Polski. Jakub Brzeziński zajął na Power Stage’u 7.miejsce, co sprawia, że nowym mistrzem jest właśnie Grzyb. Wicemistrzem kraju zostaje Mikołaj Marczyk, trzecie miejsce ma Jakub Brzeziński.

Grzegorz Grzyb wszedł na dobre do walki o mistrzostwo w Rajdzie Rzeszowskim. Tam problemy wykluczyły z rywalizacji o zwycięstwo Jakuba Brzezińskiego, a biorąc pod uwagę jego problemy przed szutrową częścią sezonu i rozstanie z zespołem GO+ Cars, nagle Grzyb stał się postacią wiodącą w wyścigu po koronę mistrzowską. W okolicach Mikołajek Rzeszowianin miał wszystkie karty w swoich rękach i nie zawahał się ich wykorzystać.

Załoga Grzyb/Wróbel musiała prezentować w Rajdzie Polski bardzo mądre tempo i odpierać ciążącą na nich presję – z jednej strony musieli trzymać za sobą Łukasza Habaja, a więc mocno naciskać, z drugiej musieli znaleźć się na mecie, więc nie mogli sobie pozwolić na głupie błędy. Utrzymanie Habaja się nie udało, ale 3. miejsce wciąż dawało szanse na tytuł i wszystko rozstrzygnęło się na ostatnim oesie. Grzyb ostatecznie wyszedł z tej rywalizacji zwycięsko i nieoficjalnie zapisał na swoje konto drugie mistrzostwo Polski. Gratulujemy!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News