Rajd Polski: Habaj nadal liderem mistrzostw Europy. Łukjaniuk wygrywa rajd

Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow zwyciężyli w 76. Rajdzie Polski, czwartej rundzie mistrzostw Europy. Liderami ERC w dalszym ciągu pozostają Łukasz Habaj i Daniel Dymurski.

Rajd Polski: Habaj nadal liderem mistrzostw Europy. Łukjaniuk wygrywa rajd
Podaj dalej

Popołudniowa pętla Rajdu Polski rozpoczęła się od drugiego przejazdu przez próbę Mikołajki Max. Wszystko tam zaczynało się więc na Arenie Mikołajki, zaś z toru zawodnicy wyjeżdżali już na fragment oesu z prawdziwego zdarzenia. Łącznie próba liczyła 9,34 km.

Najlepszym wynikiem popisał się tam Aleksiej Łukjaniuk. Rosjanin po kilku problemach na pierwszej pętli odbudował tempo i pokonał o 2,4 s drugiego Jariego Huttunena. Odcinkowe podium skompletował Chris Ingram, który stracił 3,9 s, jednak on już wtedy miał problemy z temperaturą wody w swoim samochodzie i nie mógł kontynuować rywalizacji.

Na kolejnych trzech pozycjach mieliśmy Polaków, kolejno Mikołaja Marczyka, Łukasza Habaja oraz Arona Domżałę. Patrząc przez pryzmat całej imprezy, to właśnie oni przysporzyli nam w Rajdzie Polski najwięcej przyjemności i oglądanie ich na odcinkach sprawiało nam sporo radości.

Również na OS14 Gmina Mrągowo 2 to Łukjaniuk był najlepszy. Rosjanin pokonał drugiego Maresa o 5,1 s, zaś trzeci ze stratą 9,0 s był Habaj, który z kolei o 0,4 s wyprzedził Marczyka. W tym momencie do końca 76. Rajdu Polski pozostawał już tylko oes Użranki 2.

Ostatni odcinek rajdu przez bardzo długi czas był wstrzymany po wypadku Marijana Griebela. Po około 40 minutach rywalizację wznowiono i… znów zdecydowanie najlepszy był Łukjaniuk. Rosjanin absolutnie zmiażdżył swoich rywali i przypieczętował swoje zwycięstwo w rajdzie w pięknym stylu.

Drugie miejsce zajął Jari Huttunen, zaś podium skompletował Łukasz Habaj, który pozostaje liderem mistrzostw Europy.

Czołówka Rajdu Polski:

Pierwsza trójka mistrzostw Europy po Rajdzie Polski:

1. Łukasz Habaj 94 p.
2. Aleksiej Łukjaniuk 83 p.
3. Chris Ingram 70 p.

Przeczytaj również