Rajd Niemiec: Sordo nowym liderem rajdu

Rajd Niemiec: Sordo nowym liderem rajdu

Rajd Niemiec: Sordo nowym liderem rajdu

Podaj dalej

OS2 SSS Wadern-Weiskirchen I – 9.27 km: Piątkowe zmagania rozpoczęły się od próby super specjalnej, tym razem już nie po ulicy w centrum miasta, a w naturalnym rajdowym środowisku. Najlepiej w panujących warunkach poradził sobie Dani Sordo, dla którego jest to 150 występ w WRC.

Pierwszy oes dnia to próba super specjalna. Na zawodników czekały dwa okrążenia trasy w środku pola. Test dosyć prosty, mało wymagający, krótki. Organizator przygotował sporo słomianych bali, aby ograniczyć cięcia. Tutaj w przypadku błędów zawodnicy opuszczają trasę prosto na łąkę, więc jest w miarę bezpiecznie, jeśli chodzi o potencjalne uszkodzenia samochodu. Wielu zawodników ma problemy z oponami, wkrótce spodziewany jest opad deszczu.

Najlepszy na tej krótkiej próbie był Dani Sordo. Hiszpan pokonał o 1,7 s. drugiego Thierry’ego Neuville’a i o 2,6 s. trzeciego Jariego-Matti Latvalę i jest teraz na prowadzeniu w całym rajdzie. Sebastien Ogier obrócił się na jednym z zakrętów i wypadł na moment z trasy, spowodowało to stratę na poziomie 5 sekund do zwycięzcy próby.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News