Rajd Niemiec: Przygoda Ogiera. Tanak liderem przed sobotą

Rajd Niemiec: Przygoda Ogiera. Tanak liderem przed sobotą

Rajd Niemiec: Przygoda Ogiera. Tanak liderem przed sobotą

Podaj dalej

OS8 SSS Wadern-Weiskirchen III – 9.27 km: Pierwszy dzień zmagań zakończony został trzecim przejazdem przez odcinek super specjalny. Ze względu na panujące warunki na trasie było sporo błota. Stwarzało to zawodnikom wiele problemów, sporo czasu stracił m.in. Sebastien Ogier.

Wadern-Weiskirchen to próba zupełnie inna od oesów w winnicach. Rozgrywała się ona w środku pola, gdzie spokojnie można opuścić trasę bez uszkodzenia samochodu. Po padającym deszczu na trasie było mnóstwo błota, a jego ilość tylko się zwiększała, kiedy to kolejni zawodnicy głęboko cieli zakręty.

Jari-Matti Latvala stwierdził, że był to najtrudniejszy oes tego dnia. Pomimo faktu, że to odcinek bardzo widowiskowy, super specjalny, to właśnie tutaj największa liczba zawodników miała spore problemy. Rozpoczęło się już od spina Sebastiena Ogiera, następnie również ponad 20 sekund stracił Craig Breen. Pomimo wizyty poza drogą czas Otta Tanaka wyglądał w miarę dobrze.

Ostatecznie najlepszym zawodnikiem był tutaj Jari-Matti Latvala, podium uzupełnili Thierry Neuville i Ott Tanak. Po pierwszym dniu 35. ADAC Rajdu Niemiec na prowadzeniu znajduje się Ott Tanak. Drugie miejsce ze stratą 5,7 s. zajmuje na ten moment Andreas Mikkelsen, podium uzupełnia Thierry Neuville. W pierwszej piątce mieszczą się jeszcze Sebastien Ogier i Elfyn Evans.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News