Rajd Niemiec: Próba nerwów przegrana przez Neuville’a

Rajd Niemiec: Próba nerwów przegrana przez Neuville’a

Podaj dalej

OS3 Mittelmosel I – 22.00 km: Pierwszy prawdziwy, długi odcinek specjalny tegorocznego Rajdu Niemiec i od razu działo się bardzo dużo! Spory wpływ na wyniki miał padający deszcz, który wyraźnie oddzielił tych, którzy pojechali spokojnie od tych, którzy atakowali.

Wjechaliśmy w winnice i od razu zaczęło się dziać! Już otwierający trasę Thierry Neuville miał problemy. Belg lekko uszkodził swój samochód już na początkowej sekcji i na mecie stracił aż 8,6 s. do swojego największego rywala w mistrzostwach świata Sebastiena Ogiera. Czas Francuza nie był jednak najlepszy, gdyż zaraz po dwójce liderów WRC na metę wpadł Ott Tanak z wynikiem lepszym 2,3 s. od Ogiera i 10,9 s. od Neuville’a. Można śmiało powiedzieć, że tempo dwójki M-Sportu było tutaj absolutnie kosmiczne.

Dobre tempo M-Sportu podtrzymał Elfyn Evans, dzięki któremu pierwsze cztery miejsca na oesie to trzech zawodników brytyjskiej ekipy. Jedynym, który ich przedzielił był Andreas Mikkelsen. Ott Tanak powrócił na fotel lidera rajdu. Estończyk ma teraz przewagę w wysokości 4,2 s. nad Andreasem Mikkelsenem i 5,2 s. nad Sebastienem Ogierem.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News