Rajd Niemiec: Piątek dla Tanaka. Minimalna strata Neuvilla

Rajd Niemiec: Piątek dla Tanaka. Minimalna strata Neuvilla

19 interakcji
23

Podaj dalej

Ott Tanak i Martin Jarveoja wygrali ostatni odcinek specjalny piątkowego etapu ADAC Rallye Deutschaland. Drugi rezultat na Wadern-Weiskirchen II wykręcił Thierry Neuville (+0.2s). Trzeci czas uzyskał Andreas Mikkelsen. Norweg stracił 2.2 sekundy do kierowcy Toyoty.

Estońska załoga będzie musiała jednak jutro mocno cisnąć od samego początku, ponieważ strata drugiego po dzisiejszym dniu Neuvilla jest minimalna. O dobrym wyniku w rajdzie może już zapomnieć Dani Sordo, w którego Hyundaiu i20 WRC doszło do awarii skrzyni biegów. Hiszpan stracił aż 54.4 sekundy do zwycięzcy odcinka.

W klasyfikacji generalnej dzień na prowadzeniu kończy Ott Tanak z przewagą 2.8 sekundy nad Neuvillem. Trzeci w generalce jest Sebastien Ogier (+22.1s). Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, kończą pierwszy etap Rajdu Niemiec jako szósta załoga WRC 2. Prowadzi Stéphane Lefebvre przed Nicolasem Ciaminim (+8.1s).

Na jutro zaplanowano osiem odcinków specjalnych o łącznej długości 157,92 km. Pierwsza załoga na starcie pojawi się o 8:12.

Rajd Niemiec 2019 – wyniki po OS 7

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News