Rajd Niemiec: Pech Neuville'a umacnia Tanaka na bezpiecznym prowadzeniu. Dramat Ogiera

Rajd Niemiec: Pech Neuville'a umacnia Tanaka na bezpiecznym prowadzeniu. Dramat Ogiera

16 interakcji

Podaj dalej

Ott Tanak i Martin Jarveoja są na ostatniej prostej do zwycięstwa w Rajdzie Niemiec. Po tym jak Thierry Neuville przebił oponę na 13 odcinku specjalnym, Estońskiej załodze pozostaje kontrolować bezpieczną przewagę nad drugim Krisem Meeke.

O ogromnym pechu może mówić również Sebastien Ogier, który na ostatnim oesie także przebił oponę i spadł w klasyfikacji generalnej z 4 na 8 lokatę, niwecząc tym samym swoje szanse na dogonienie trzeciego po dzisiejszym etapie Latvali.

Strata Francuza na Panzerplatte II wyniosła ponad półtorej minuty. Problemy na tej próbie miał również Thierry Neuville, który kręcił się na trasie. Sporą stratę zanotował też inny kierowca Citroena – Mads Ostberg. Norweg podobnie jak Ogier musiał dokończyć odcinek z przebitą oponą i spadł na 19 miejsce.

Ott Tanak: To był w miarę dobry dzień, przejazdy były czyste. Thierry bardzo nas naciskał, ale na Panzerplatte byliśmy w stanie kontrolować cały czas sytuację. Oczywiście było kilka błędów, ale robiłem dziś co mogłem.

Po sobocie liderem jest Ott Tanak z przewagą 32,4 sekundy nad Krisem Meeke. Trzeci Jari-Matti Latvala traci do drugiej lokaty 9,4 sekundy. Czwarte miejsce zajmuje Dani Sordo, a czołową piątkę zamyka Thierry Neuville.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak awansowali na trzecie miejsce w WRC2. Do drugiej załogi Marijan Griebel/Pirmin Winklhofer polski duet traci 8.5 sekundy.

Kierowcy do rywalizacji powrócą jutro o godzinie 7:46.

Wyniki po OS 15

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News