Rajd Niemiec: Oes dla Latvali. Tanak wciąż liderem

Rajd Niemiec: Oes dla Latvali. Tanak wciąż liderem

Podaj dalej

OS17 Römerstraße II – 12.28 km: Czołówka WRC ma już za sobą ostatni odcinek specjalny drugiego dnia Rajdu Niemiec. Sobotnie zmagania z oesowym zwycięstwem ukończył Jari-Matti Latvala.

Na zakończenie drugiego pełnego dnia 35. ADAC Rajdu Niemiec zawodnicy zmierzyli się po raz drugi z próbą Römerstraße. Jako pierwszy na trasie pojawił się Armin Kremer. Niemiec jedzie pierwszy raz samochodem WRC nowej generacji i cieszy się jazdą. Co prawda jego wyniki dalekie są od czołówki, jednak w jego przypadku najważniejsze jest bezpieczne dowiezienie samochodu na metę. Nieco gorzej w dalszym ciągu wygląda dyspozycja Juho Hanninena, jednak Fin od dłuższego czasu narzeka na problemy z samochodem.

Najlepiej poradził sobie tym razem Jari-Matti Latvala. Drugie miejsce wykręcił jego były kolega z Volkswagena Andreas Mikkelsen, podium uzupełnił Sebastien Ogier. Na zakończenie drugiego pełnego dnia Rajdu Niemiec na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej znajduje się Ott Tanak. Estończyk ma przewagę w wysokości 21,4 s. nad drugim Mikkelsenem i 29,6 s. nad trzecim Ogierem. Jutro na zawodników czekają 4 odcinki specjalne o łącznej długości niemal 52 kilometrów.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News