Rajd Niemiec: Mikkelsen liderem! Powrót Citroena?

Rajd Niemiec: Mikkelsen liderem! Powrót Citroena?

Podaj dalej

OS4 Grafschaft I – 18.35 km: Próba bez deszczu, zawodnicy jechali już po suchym asfalcie. Niestety z rywalizacją pożegnał się Dani Sordo, problemy spotkały również Craiga Breena. Andreas Mikkelsen nowym liderem rajdu!

Kolejny oes łączący winnice i sekcje w lasach. Najlepiej w panujących warunkach poradził sobie Andreas Mikkelsen! Zwycięstwo Norwega jest jeszcze bardziej imponujące, kiedy popatrzymy na różnice czasowe. Drugi Esapekka Lappi stracił 7,4 s., trzeci Sebstien Ogier 7,8 s.

Problemy spotkały Craiga Breena. Reprezentant zespołu Citroena wszedł w jeden z zakrętów ze zbyt wielką prędkością i uderzył w ścianę. Irlandczyk myślał, że ma kapcia, jednak udało się szczęśliwie dojechać do mety. Tyle szczęścia nie miał Hayden Paddon, który złapał kapcia i stracił ponad 50 sekund. Na próbie został kolega Nowozelandczyka z zespołu Dani Sordo. Hiszpan wypadł z trasy i nie zdołał na nią powrócić.

Andreas Mikkelsen jest nowym liderem rajdu. Przewaga Norwega wynosi 4,8 s. nad Ottem Tanakiem i 8,8 s. nad Sebastienem Ogierem.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News