Rajd Niemiec: Koniec walki dla Meeka. Tanak liderem

Rajd Niemiec: Koniec walki dla Meeka. Tanak liderem

Rajd Niemiec: Koniec walki dla Meeka. Tanak liderem

Podaj dalej

OS1 SSS Saarbrücken: 35. edycja Rajdu Niemiec rozpoczęła się oficjalnie od próby ulicznej w Saarbrücken. Z marzeniami o zwycięstwie w całej imprezie pożegnał się Kris Meeke. Pierwszym liderem został Ott Tanak.

Odcinek super specjalny w centrum miasta był niezwykle wymagający. Bardzo wąski, ciasny, z mnóstwem nawrotów. Większość zakrętów była tutaj pokonywana przy użyciu hamulca ręcznego. Na każdego zawodnika czekały 3 rundy tego swoistego toru.

Wydaje się, że najważniejszym momentem próby był błąd Krisa Meeka. Brytyjczyk uderzył w betonową ścianę i nie ukończył oesu. Z całą pewnością to koniec jego marzeń o jakimkolwiek dobrym wyniku w tej imprezie. Na usta wielu ludzi cisną się teraz jednoznaczne opinie – to może być koniec Meeka w WRC. Kolejny raz sprawdziło się rajdowe porzekadło – na tego typu próbie rajdu wygrać nie można, ale można go bardzo łatwo przegrać.

Najlepiej na ulicznym oesie poradził sobie Ott Tanak. Sekundę stracił do niego Craig Breen, zaś podium ex-aequo uzupełniają Andreas Mikkelsen i Sebastien Ogier. Thierry Neuville był 8. i stracił do Ogiera 0,8 s.

UPDATE: Tuż po przejazdach samochodów WRC na trasie pojawił się Jan Kopecky. Mistrz Czech w Skodzie Fabii R5 przejechał oes w niesamowitym stylu, pokonał wszystkich i to on jest pierwszym liderem Rajdu Niemiec!

Tagi: Rajd Niemiec WRC

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News