Rajd Niemiec: Koniec dnia dla Meeka. Dominacja Sordo

Rajd Niemiec: Koniec dnia dla Meeka. Dominacja Sordo

Podaj dalej

OS15 Panzerplatte II – 41.97 km: Drugi przejazd najdłuższego, legendarnego odcinka specjalnego Rajdu Niemiec padł łupem Daniego Sordo. Do odcinka nie wystartował Kris Meeke. Brytyjczyk miał problem techniczny z samochodem po 14. próbie i zmuszony był do wycofania się z rywalizacji.

Panzerplatte. Jak opisać kilkoma słowami ten oes? 42 kilometry pomiędzy złowrogimi hinkelsteinami, czekającymi na każdy, nawet najmniejszy błąd. Wyzwaniem są tutaj na pewno słynne niemieckie skrzyżowania, jest ich tutaj aż 93. Po kilku przejazdach w ich okolicach znajduje się już mnóstwo brudu.

Pierwszym ukaranym przez mityczne Panzerplatte był Jari-Matti Latvala. Lider Toyoty prezentował fenomenalne tempo, które prawdopodobnie pozwoliłoby mu na zwycięstwo. Niestety, w okolicy 27 kilometra Fin złapał kapcia i na mecie stracił prawie 2 minuty. Do próby nie przystąpił nawet Kris Meeke, który miał techniczny problem z samochodem po odcinku numer 14. Ponad 2 i pół minuty przez kapcia stracił również Esapekka Lappi.

Próba padła łupem Daniego Sordo, który tym samym wygrał trzeci odcinek z rzędu. Drugie miejsce na Panzerplatte zajął Andreas Mikkelsen, trzecie Ott Tanak.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News