Rajd Niemiec: Kolejne oesowe zwycięstwo Citroena

Rajd Niemiec: Kolejne oesowe zwycięstwo Citroena

Podaj dalej

OS12 Römerstraße I – 12.28 km: Ostatni odcinek specjalny pierwszej sobotniej pętli należał do Andreasa Mikkelsena. Podium uzupełnili tym razem Hayden Paddon i Sebastien Ogier. Nikt nie miał tutaj większych problemów.

Na zakończenie pierwszej pętli drugiego dnia Rajdu Niemiec zawodnicy zmierzyli się z próbą Römerstraße. Sprawiała ona wrażenie przyjemnej i łatwiejszej niż trzy poprzednie. Wiele szerokich partii, wiele szybkich sekwencji zakrętów, tym razem z mniejszą ilością błota na trasie.

Najlepszy czas próby należał do Andreasa Mikkelsena. Bez wątpienia Norweg jest najjaśniejszym punktem Citroena w tym rajdzie i po raz pierwszy od końcówki ubiegłego roku potrafi kręcić czasy na poziomie czołówki mistrzostw świata. Drugi wynik wykręcił Hayden Paddon, trzeci był Sebastien Ogier. Po 12 odcinkach specjalnych 35. ADAC Rajdu Niemiec na prowadzeniu znajduje się Ott Tanak. Jego przewaga nad drugim Andreasem Mikkelsenem wynosi w tym momencie 23 sekundy. Podium uzupełnia Sebastien Ogier, a w pierwszej piątce mieszczą się jeszcze Elfyn Evans i Juho Hanninen.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News