Rajd Niemiec: Hanninen wygrywa na legendzie!

Rajd Niemiec: Hanninen wygrywa na legendzie!

Podaj dalej

OS10 Panzerplatte I – 41.97 km: Nadeszła pora na słynne, mityczne Panzerplatte! Okazało się, że jest to oes niespodzianek – najlepiej poradził sobie Juho Hanninen, który stwierdził na mecie, że próba była łatwa i przyjemna. Imponujące.

Panzerplatte to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych oesów, nie tylko w Rajdzie Niemiec, ale także w całych mistrzostwach świata. Według wielu to właśnie tu oddziela się chłopców do mężczyzn. 42 kilometry ścigania między złowrogimi hinkelsteinami, które z zamysłu zatrzymywać mają czołgi. Łatwo sobie wyobrazić, co dzieje się z samochodem po kontakcie z taką barierą.

Już od samego początku śledząc międzyczasy wiadomym było, że na mecie będziemy oglądać duże różnice czasowe. Sporo tracił otwierający trasę Armin Kremer, później ze względu na kapcia jeszcze większą stratę notował Hayden Paddon. Pierwszym zawodnikiem, który wjechał na metę z solidnym czasem był Jari-Matti Latvala. On na pierwszej pozycji w tabeli wyników utrzymał się jednak zaledwie 2 minuty, gdyż o ponad 13 sekund pokonał go Juho Hanninen.

Okazało się, że czas Fina pozwolił mu na zwycięstwo. 2,4 s. stracił do niego Sebastien Ogier, 2,8 s. z tyłu był Ott Tanak.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News