Rajd Niemiec: Hanninen najlepszy o poranku

Rajd Niemiec: Hanninen najlepszy o poranku

Podaj dalej

OS18 Losheim am See I – 13.02 km: Pierwszy odcinek specjalny ostatniego dnia Rajdu Niemiec był polem do popisu dla Juho Hanninena. Kierowca Toyoty jest wciąż w walce o 4. miejsce i pojechał tutaj zdecydowanie najlepiej.

Wszystko wskazuje na to, że czekają nas dzisiaj dwie główne walki w czołówce. Pierwszą z nich jest ta o drugie miejsce pomiędzy Andreasem Mikkelsenem i Sebastienem Ogierem, drugą ta o czwarte, pomiędzy Juho Hanninenem i Elfynem Evansem. Problemy spotkały tego ostatniego. Walijczyk zgasił samochód na jednym z zakrętów i stracił aż 11,8 s. do Hanninena. To właśnie Fin na ten moment zajmuje 4. pozycję. Bardzo spokojnie pojechał Ogier. Wydaje się, że Francuz obrał znajomą sobie taktykę wyczekiwania na błędy innych, zamiast atakowania samemu. Tym razem się jednak nie doczekał, gdyż Mikkelsen pojechał o 4,6 s. szybciej.

Czas Juho Hanninena okazał się ostatecznie najlepszy. Zaledwie 0,2 s. stracił do niego Andreas Mikkelsen. Reszta zawodników straciła już nieco więcej. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu wciąż znajduje się Ott Tanak. Mikkelsen zbliżył się do niego na 18,5 s., Sebastien Ogier traci już 31,3 s.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News