Rajd Nadwiślański: Urzędów dla Nivette

Rajd Nadwiślański: Urzędów dla Nivette

Podaj dalej

Filip Nivette i Kamil Heller wykręcili najlepszy czas na pierwszym odcinku specjalnym Rajdu Nadwiślańskiego – Urzędów 1. Duet w Skodzie Fabii R5 zdecydowanie pokonał resztę stawki i jest pierwszym liderem 5. rundy RSMP.

Zanim przeanalizujemy sytuację na pierwszym odcinku specjalnym, warto poświęcić więcej czasu mieście-sercu Rajdu Nadwiślańskiego. Lublin jest niezwykle ważnym ośrodkiem kulturalnym na mapie Polski. Pochodzą stamtąd znani z muzycznej sceny Krzysztof Cugowski, Zbigniew Hołdys, Urszula, czy też Beata Kozidrak. Kolejną ciekawostką jest to, że w Lublinie i okolicach kręcono takie produkcje, jak Kronika Wypadków Miłosnych Andrzeja Wajdy, czy też Ogniem i Mieczem Jerzego Hoffmana. W mieście znajduje się 12 muzeów, 14 teatrów, 10 galerii oraz 7 kin. Trzeba przyznać – imponujące liczby.

Imponujące liczby zaprezentował również Filip Nivette. Pilotowany przez Kamila Hellera zawodnik na tej ponad 26 kilometrowej próbie pokonał drugiego Bryana Bouffiera o 8,7 s., zaś trzeci Zbigniew Gabryś stracił na Urzędowie już ponad 14 sekund. Pierwszą piątkę uzupełnili Tomasz Kasperczyk oraz Jakub „Colin” Brzeziński, który w ten weekend debiutuje w nowym samochodzie. Reprezentant zespołu GO+Cars Atlas Ward jedzie tym razem Fordem Fiestą Proto. W ośce zdecydowanie najlepszy był Jan Chmielewski w swoim BMW R+ Maxi.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News