Rajd Nadwiślański: Liderów dwóch

Rajd Nadwiślański: Liderów dwóch

Podaj dalej

Druga pętla Rajdu Nadwiślańskiego jest już za nami. Na jej zakończenie załogi pokonały próbę Józefów 2. Bezkonkurencyjny był na niej Filip Nivette, który prowadzi w imprezie z przewagą 13,8 s. nad drugim Bryanem Bouffierem.

Załoga Nivette/Heller kontynuuje swój marsz po zwycięstwo. Zawodnicy w Skodzie Fabii R5 wygrali dziś 3 z 4 rozegranych odcinków specjalnych i są na w miarę spokojnym prowadzeniu w imprezie. Przypomnijmy, w przypadku, gdyby rajd zakończył się w takim układzie jak teraz, Filip Nivette i Kamil Heller zostaliby nowymi mistrzami Polski. Drugie miejsce na drugim Józefowie zajął Bryan Bouffier, trzeci był Zbigniew Gabryś. W ośce wciąż dominuje Jan Chmielewski. Wydaje się, że tylko kataklizm może odebrać kierowcy BMW R+ Maxi zwycięstwo w Rajdzie Nadwiślańskim.

Znamy już wyniki czwartej próby rajdu, przed nami już tylko jeden oes, będzie nim próba super specjalna po ulicach Lublina. Przy okazji poprzednich oesów przytoczyliśmy wam kilka ciekawostek na temat tego miasta, teraz czas na coś dobrego dla podniebienia. Regionalna kuchnia na tym terenie nosi wyraźne ślady wielokulturowego wpływu na tę część Polski. Znajdziemy tu mnóstwo przysmaków spopularyzowanych przez ludność żydowską, rosyjską, czy też białoruską. Warto spróbować m.in. cebularzy (placków z nadzieniem cebulowym), forszmaka lubelskiego (gęstego gulaszu mięsnego z ogórkami kiszonymi), czy też pierogów ruskich, bądź lubelskich.

Zdjęcia: Rajd Nadwiślański

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News