Rajd Monte Carlo: Neuville otwiera konto

Rajd Monte Carlo: Neuville otwiera konto

Rajd Monte Carlo: Neuville otwiera konto

Podaj dalej

Na zakończenie pierwszego pełnego dnia Rajdu Monte Carlo zawodnicy zmierzyli się z próbą Vaumeilh – Claret 2. Po raz pierwszy w tym sezonie zwycięstwem popisał się ktoś spoza Forda i Toyoty – tym razem dokonał tego Thierry Neuville.

Jeśli chodzi o warunki, to tym razem było nieco spokojniej, niż na OS7 Roussieux – Eygalayes 2. Nie było już wielkich opadów deszczu, a na przednich szybach samochodów pojawiło się tylko kilka kropel. Co ciekawe, jak twierdzi zespół WRC, na jutrzejszych oesach pada już śnieg, więc w sobotę możemy być świadkami kompletnej zmiany warunków atmosferycznych.

Bardzo dobrze na trasie zaprezentował się Thierry Neuville. Belg podkreślał, że jego Hyundai i20 Coupe WRC pracował tym razem bardzo dobrze, bez zarzutów i jazda nim była czystą przyjemnością. Jego słowa potwierdza wynik – Neuville był szybszy o 8,1 s od Otta Tanaka i aż o 12,5 s od Sebastiena Ogiera. Najbliżej Belga zbliżył się Jari-Matti Latvala, który stracił na mecie 7,4 s.

Na zakończenie dnia liderem Rajdu Monte Carlo jest Sebastien Ogier. Przewaga Francuza nad drugim Ottem Tanakiem stopniała do 14,9 s, zaś trzeci Dani Sordo traci w tym momencie 59,7 s. Obraz bardzo dobrego dnia Toyoty dopełnia się kiedy popatrzymy się na kolejne miejsca – czwarty jest Esapekka Lappi, piąty Jari-Matti Latvala. Z niecierpliwością czekamy już na sobotnie oesy – mamy wrażenie, że jutro będziemy oglądać kompletnie inne ściganie.

Tagi: Rajd Monte Carlo, WRC, Monte Carlo

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News