Advertisement

Rajd Monte Carlo musi wrócić do Księstwa Monako

Rajd Monte Carlo musi wrócić do Księstwa Monako

31 interakcji

Podaj dalej

Według kilku zagranicznych źródeł promotor WRC stara się o to, aby ceremonia Rajdu Monte Carlo powróciła w przyszłym sezonie do Księstwa Monako. Potwierdza to zatem nasze zdanie, że start w Gap marketingowo był wielkim niewypałem.

Zewsząd słyszy się głosy narzekania na to, że księstwo było w tym roku nieobecne przy okazji startu sezonu WRC. Rajd Monte Carlo nie ruszał tym razem ze słynnego Place du Casino w Monako, a z placu pod urzędem miasta w Gap. To bez wątpienia odebrało temu wydarzeniu znany dotąd splendor i blichtr.

Legendarna impreza dotarła do Monako dopiero w sobotę wieczorem. Tam zbudowano serwis i w niedzielę zawodnicy ścigali się już bliżej księstwa.

Tommi Makinen, szef zespołu Toyoty: Kiedy ja się ścigałem, baza rajdu zawsze znajdowała się w Księstwie Monako. To zawsze sprawiało, że mieliśmy niesamowitą atmosferę i od razu wszyscy wiedzieli, że to Rajd Monte Carlo. Teraz praktycznie tego nie ma. Startujemy gdzieś ze środka Francji. Rajd musi powrócić do Monako. Ta impreza musi mieć coś z tego wyjątkowego wyzwania. Dlaczego nie startować z Monako na długą, wymagającą pętlę sześciu różnych oesów przedzielonych przenośnym serwisem i nie wracać do księstwa? I tak każdego dnia?

Również promotor WRC zaznaczył, że jest otwarty na propozycję przenosin startu imprezy do Monako i zapowiedział, że będzie prowadził rozmowy z Automobile Club de Monaco, aby ceremonia powróciła do księstwa w 2020 roku.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News