Rajd Monte Carlo: Dublet Ogiera

Rajd Monte Carlo: Dublet Ogiera

Rajd Monte Carlo: Dublet Ogiera

Podaj dalej

Pierwszy dzień Rajdu Monte Carlo jest już za nami. Na jego zakończenie zawodnicy zmierzyli się z próbą Bayons – Bréziers 1. W przeciwieństwie do pierwszego oesu sezonu, tym razem odbyło się bez problemów. Liderem przed piątkiem jest Sebastien Ogier.

Jeśli w przypadku próby Thoard – Sisteron wspominaliśmy o doskonałej atmosferze na oesie, to tutaj było chyba jeszcze lepiej. Szczególnie jedna z sekcji z nawrotami robiła nieprawdopodobne wrażenie – setki kibiców, setki rac, ogniska, śpiewy. Tym razem na trasie nie było lodu, a pomijając lekki syf w kilku miejscach asfalt był czysty i suchy.

Lepsze warunki sprawiły, że tym razem w czołówce obyło się bez dramatów i większych problemów. O tym jak wyrównana była walka świadczą międzyczasy. Na większości z nich różnice pomiędzy zawodnikami wahały się w granicach kilku dziesiętnych sekundy. Ostatecznie oesowe zwycięstwo powędrowało do Sebastiena Ogiera, zaś podium uzupełnili tym razem Thierry Neuville i Ott Tanak.

Na zakończenie pierwszego dnia Rajdu Monte Carlo Sebastien Ogier prowadzi z przewagą ponad 17 sekund nad drugim Andreasem Mikkelsenem. Trzecie miejsce zajmuje teraz Dani Sordo, a w pierwszej piątce znalazło się jeszcze miejsce dla Esapekki Lappiego i Otta Tanaka.

Tagi: WRC, Ford, Monte Carlo, Ford Polska, Ford Performance

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News