Rajd Monte Carlo: Camilli najlepszy na otwarcie

Przed momentem zakończył się odcinek testowy przed Rajdem Monte Carlo dla samochodów klasy R5. Najlepiej poradził sobie kierowca M-Sport Forda – Eric Camilli, który po dwóch przejazdach pokonał o 0,2 s drugiego Kalle Rovanperę i o 2,2 s trzeciego Teemu Suninena.

Tuż po emocjach związanych z przejazdami samochodów klasy WRC, na trasie odcinka testowego w Gap pojawili się zawodnicy w maszynach R5. Najlepiej spośród nich poradzili Eric Camilli i Benjamin Veillas, którzy swoim Fordem Fiestą R5 zaliczyli zaledwie dwa przejazdy testu, ale to wystarczyło na pokonanie całej reszty z klasy RC2.

Na drugim miejscu ze stratą 0,2 s uplasował się startujący prywatną Skodą Fabią R5 Kalle Rovanpera, zaś podium skompletował kolega Camillego z M-Sport Forda Teemu Suninen. Na dalszych pozycjach ukończyli Ole Christian Veiby, Kevin Abbring oraz Jan Kopecky. Różnica między pierwszą szóstką wyniosła zaledwie 3,2 s. Co prawda to tylko odcinek testowy, ale może on zapowiadać nam fenomenalną walkę na zapleczu mistrzostw świata.