Rajd Meksyku: Pieniążek szósty w RC2 na półmetku rajdu

Rajd Meksyku: Pieniążek szósty w RC2 na półmetku rajdu

18 interakcji

Podaj dalej

Zajrzyjmy do kategorii towarzyszącej RC2. Jak tam wygląda sytuacja na zakończenie pierwszej sobotniej pętli? Łukasz Pieniążek i Kamil Heller muszą uznawać dziś wyższość rywali z obu Ameryk.

OS10 Guanajuatito został przerwany czerwoną flagą po przygodzie Esapekki Lappiego i wszyscy zawodnicy kategorii towarzyszących musieli przejechać go wolnym tempem. Niemal wszystkim został nadany czas na poziomie 19:02.6.

Rywalizacja w klasie RC2 ruszyła zatem na dobre dopiero od OS11 Otates 1. Na najdłuższym odcinku rajdu najlepszym wynikiem popisał się Benito Guerra Jr., zaś drugie miejsce zajął Marco Bulacia Wilkinson. Pierwszą trójkę skompletował Łukasz Pieniążek, który stracił do zwycięzcy 24,6 s.

Tego samego triumfatora obserwowaliśmy również na OS12 El Brinco 1. Tam w pierwszej trójce znalazło się miejsce dla Pedro Hellera i Bulacii Wilkinsona. Tym razem gorzej pojechał Pieniążek, który uplasował się na piątej pozycji.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Guerra, który ma przewagę w wysokości 12,5 s nad drugim Bulacią. Podium kompletuje Alberto Heller, jednak on traci już 4 minuty i 42 sekundy. Łukasz Pieniążek i Kamil Heller po wczorajszych przygodach jadą w trybie rally2. Zajmują oni szóste miejsce ze stratą ponad 29 minut do lidera.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News