Rajd Meksyku: Pełny akcji poranek Ogiera zakończony powiększeniem prowadzenia

Rajd Meksyku: Pełny akcji poranek Ogiera zakończony powiększeniem prowadzenia

16 interakcji

Podaj dalej

Na zakończenie pierwszej sobotniej pętli Rajdu Meksyku zawodnicy pokonali słynną próbę El Brinco. Doskonałym czasem popisali się tam Sebastien Ogier i Julien Ingrassia, którzy powiększyli swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 19,2 s nad drugim Elfynem Evansem.

Dwunastą próbą tegorocznej edycji Rajdu Meksyku był oes El Brinco 1. W tym roku próba ma nową końcówkę – trzeba przyznać, bardzo widowiskową końcówkę. Zawodnicy wpadają na wąską, krętą sekcję, później na strome spadanie, a wszystko zakończone jest dużą hopą utworzoną na styl tych z Rajdu Finlandii.

Wydaje się, że dzień do zapomnienia mają dziś reprezentanci Hyundaia. Powiedzmy tylko, że to właśnie cała trójka koreańskiego producenta otwiera dzisiaj trasę i musi zmagać się z luźną nawierzchnią, a także problemami technicznymi ze swoimi samochodami. Thierry Neuville podkreślał już zresztą wczoraj, że z taką pozycją startową on się poddaje i nie ma o co walczyć.

Dzień do zapomnienia ma też z całą pewnością Kris Meeke. Brytyjczyk złapał kapcia na poprzedniej próbie i stracił tam ponad półtorej minuty. Na El Brinco kierowca Toyoty również jechał bardzo wolno i wydaje się, że stracił już nie tylko szanse na zwycięstwo w rajdzie, ale też nawet na miejsce na podium.

Odcinkowe zwycięstwo na koniec pierwszej dzisiejszej pętli powędrowało ex-aequo do Sebastiena Ogiera i Jariego-Mattiego Latvali. Po dwunastu próbach Francuz prowadzi w rajdzie. Drugie miejsce ze stratą 19,2 s zajmuje Elfyn Evans, zaś trzeci Ott Tanak jest z tyłu o 41,0 s.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News