Rajd Meksyku: Ostatnie rozdanie

Rajd Meksyku: Ostatnie rozdanie

Podaj dalej

Czas na finał 15. Rally Guanajuato Mexico. Za moment zawodnicy zmierzą się z ostatnimi trzema odcinkami specjalnymi imprezy, do przejechania mają nieco ponad 46 kilometrów. Sytuacja w klasyfikacji generalnej jest raczej wyklarowana, ale to są rajdy, wszystko może się zdarzyć!

Równo o godzinie 15:18 czasu polskiego pierwszy zawodnik wyjedzie na próbę Alfaro. Test o długości 24,32 km przejeżdżany będzie tylko ten jedyny raz, bo później zmagania przeniosą się na popularny oes Las Minas. O 17:08 wystartuje pierwszy przejazd, który często nazywany jest szybkim zapoznaniem przed Power Stagem. Ten rozpocznie się o godzinie 19:18.

Na prowadzeniu przed ostatnimi próbami znajduje się pięciokrotny mistrz świata, Sebastien Ogier. Francuz świetną dyspozycją w sobotę wypracował sobie przewagę w wysokości 35,9 s. nad drugim Krisem Meekiem oraz 46,8 s. nad trzecim Danim Sordo. Z większą stratą na czwartej pozycji plasuje się Andreas Mikkelsen, kolejne 51,3 s. za nim jest Sebastien Loeb, zaś pierwszą szóstkę zamyka Thierry Neuville. Co ciekawe, na dwóch kolejnych pozycjach mamy zawodników z klasy WRC 2 – Pontusa Tidemanda oraz Gusa Greensmitha.

Tagi: WRC, Ford, Rajd Meksyku, Ford Polska, Ford Performance

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News