Rajd Meksyku: Meeke wypada z podium. Ogier liderem rajdu

Rajd Meksyku: Meeke wypada z podium. Ogier liderem rajdu

16 interakcji

Podaj dalej

Po dramatycznym oesie Guanajuatito zakończonym czerwoną flagą zawodnicy przenieśli się na próbę Otates. Najlepszym czasem popisał się tutaj Jari-Matti Latvala. Nowym liderem rajdu jest Sebastien Ogier.

OS11 Otates 1 oznaczał dla zawodników pierwsze starcie z najdłuższym odcinkiem specjalnym tegorocznego Rajdu Meksyku. Na załogi czekało tutaj bowiem aż 32,27 km trasy w zróżnicowanym terenie – raz szczytami gór, później przez szerokie, otwarte pola, innym razem pośród drzew.

Na pierwszej dzisiejszej próbie z rywalizacji odpadł Esapekka Lappi, a Sebastien Ogier złapał kapcia. Tym razem pech spotkał Krisa Meeke’a. Widzieliśmy, że Brytyjczyk wraz z upływem oesu tracił coraz więcej czasu. Komentatorzy zastanawiali się o co chodzi. Wkrótce wszystko było jasne, również Meeke złapał kapcia i kiedy pojawił się na mecie odcinka, tracił do liderującego Otta Tanaka.

Ostatecznie oesowe zwycięstwo powędrowało do Jariego-Mattiego Latvali. Czas po czerwonej fladze na poprzedniej próbie nadano Sebastienowi Ogierowi. Tam stracił on 22,4 s do zwycięzcy, Krisa Meeke’a. Biorąc pod uwagę tamten wynik i to, że Meeke złapał na Otates kapcia mamy już jasność co do klasyfikacji generalnej rajdu.

Liderem po jedenastu oesach jest Ogier. Ma on przewagę w wysokości 15,5 s nad drugim Elfynem Evansem i 37,0 s nad trzecim Ottem Tanakiem.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News