Rajd Lipawy: Złap mnie, jeśli potrafisz

Za nami dwa przejazdy treningowe oraz odcinek kwalifikacyjny przed Rajdem Lipawy – ostatnią rundą Rajdowych Mistrzostw Europy 2017. Jak na razie karty rozdają zawodnicy z licencjami łotewskimi – Kalle Rovanpera oraz Nikolay Gryazin.

Dyspozycja młodego Fina z każdym miesiącem wprawia nas w większy zachwyt. Rovanpera najpierw wygrał pierwszy przejazd treningowy, potem ustąpił miejsca Nikolajowi Gryazinowi, a następnie zwyciężył na odcinku kwalifikacyjnym, co oznacza, że będzie miał ten priorytet i wybierze pozycję startową jako pierwszy. Tuż za dwójką z łotewskimi licencjami uplasował się Aleksiej Łukjaniuk, a pierwszą piątkę uzupełnili Kajetan Kajetanowicz i Jose Suarez.

Jak poradzili sobie pozostali Polacy? Łukasz Habaj dojechał na 6. pozycji, Aleks Zawada był 5. w klasie Junior U27, a Dariusz Poloński 9. w ERC 3.