Rajd Lipawy: Skuteczny kontratak Gryazina

Rajd Lipawy: Skuteczny kontratak Gryazina

Podaj dalej

Za nami pierwsza niedzielna pętla Rajdu Lipawy – ostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy. Po trzech porannych oesach nic się nie zmieniło. W imprezie prowadzi Gryazin, przed Rovanperą i Kajetanowiczem.

Na 9 odcinku specjalnym kolejny świetny czas wykręcił Kalle Rovanpera. Młody Fin na tej króciutkiej próbie pokonał o 0,1 s. Nikolaya Gryazina i o 3,4 s. Kajetana Kajetanowicza. Bardzo dobrze radzi sobie wciąż Łukasz Habaj. Warto zauważyć, że świetne czasy notuje również Reinis Nitiss, którego fani sportów motorowych znają przede wszystkim z Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Łotysz w Mitsubishi Lancerze Evo IX prowadzi w klasie ERC 2.

Na kończącym zmagania w porannej pętli oesie Neste 1 skutecznie zaatakował znów Nikolay Gryazin. Rosjanin z łotewską licencją zapisał próbę na swoje konto pokonując o 7,1 s. drugiego Kalle Rovanperę i o 10,4 s. trzeciego Kajetana Kajetanowicza. Cały czas w czołówce utrzymuje się Łukasz Habaj, który stopniowo odpiera ataki Jose Suareza. Na trzy oesy przed końcem Rajdu Lipawy przewaga Gryazina nad Rovanperą wzrosła do 17,2 s. Trzeci Kajetanowicz traci już ponad półtorej minuty a tuż za nim znajduje się Łukasz Habaj, który do samego końca walczył będzie o utrzymanie tej lokaty z Jose Suarezem.

Tagi: ERC Rajd Lipawy

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News