Rajd Lipawy: Łotewska zdobycz Gryazina

Rajd Lipawy: Łotewska zdobycz Gryazina

Podaj dalej

Po dwóch dniach niesamowitej walki na odcinkach specjalnych ostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy poznaliśmy w końcu zwycięzcę. Nikolay Gryazin sięgnął po najwyższe laury wyprzedzając Kalle Rovanperę i Łukasza Habaja.

Rajd Lipawy kończył się niestety w cieniu wielkiej tragedii. W okolicach 11 odcinka specjalnego z niewyjaśnionych przyczyn na ziemię spadł helikopter, na pokładzie którego znajdowali się przyjaciele Kajetana Kajetanowicza. Niestety jedna z osób zginęła. My wszyscy jako polscy kibice rajdowi wczoraj świętowaliśmy tytuł, trzeci z rzędu, dzisiaj wszyscy pogrążeni jesteśmy w zadumie. Nie tak miało się to wszystko skończyć.

Po tym tragicznym wypadku wyniki sportowe zeszły naturalnie na drugi plan, jednak z dziennikarskiego obowiązku należy dodać, że na ostatnim odcinku specjalnym Kalle Rovanpera wygrał przed Nikolayem Gryazinem i Łukaszem Habajem, co oznaczało, że Gryazin zwyciężył w całej imprezie właśnie przed wspomnianymi Rovanperą i Habajem. W ERC 2 zwyciężył znany z Rallycrossowych Mistrzostw Świata Reinis Nitiss, zaś w ERC 3 i Junior ERC najlepszy był Chris Ingram. Aleks Zawada był 5. w Junior ERC a Dariusz Poloński 6. w ERC 3. Kajetan Kajetanowicz wycofał się z rajdu po wypadku jego przyjaciół.

Tagi: ERC Rajd Lipawy

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News