Rajd Lipawy: Fantastyczna trójka

Rajd Lipawy: Fantastyczna trójka

Podaj dalej

Również na Łotwie zawodnicy powrócili do ścigania po przerwie na serwis. Wszystko wskazuje na to, że druga pętla będzie do złudzenia przypominała tę pierwszą. W dalszym ciągu doskonale radzą sobie Nikolay Gryazin, Kalle Rovanpera oraz Aleksiej Łukjaniuk. Kajetan Kajetanowicz kontroluje za to sytuację z tyłu.

Podczas drugiego przejazdu próby Optibet 2 (Kazdanga) obserwowaliśmy bardzo podobne rozstrzygnięcia do tych z poranka. Najlepiej poradził sobie Rosjanin jeżdżący z łotewską licencją – Nikolay Gryazin. Tuż za nim do mety dojechał Kalle Rovanpera. Dla młodego Fina jest to debiut w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Jak wszyscy doskonale wiedzą – Rovanpera postrzegany jest jako przyszły mistrz świata. W ubiegłym tygodniu zdał on w końcu egzamin na prawo jazdy. Co ciekawe, jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na jazdę Kalle zdążył zdobyć między innymi tytuł rajdowego mistrza Łotwy. Odcinkowe podium uzupełnił Aleksiej Łukjaniuk.

Rosjanin lideruje także w całym rajdzie. Jego przewaga nad Nikolayem Gryazinem stopniała do 0,3 s. Podium uzupełnia Kalle Rovanpera, który ze stratą 6 sekund wciąż musi być rozważany jako kandydat do zwycięstwa w Lipawie. Odpowiednio na 4. i 5. miejscu znajdują się Kajetan Kajetanowicz i Łukasz Habaj. Wszyscy kibice muszą być zadowoleni z takich rozstrzygnięć. Jeśli łotewska runda ERC zakończy się w ten sposób, to Kajto sięgnie po trzeci tytuł mistrza Europy z rzędu jako pierwszy człowiek w historii.

Tagi: ERC Rajd Lipawy

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News