Rajd Lipawy: Dwaj Rosjanie i Fin

Rajd Lipawy: Dwaj Rosjanie i Fin

Podaj dalej

Za nami pierwszy odcinek specjalny Rajdu Lipawy – ostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy. Najlepiej poradził sobie na nim Nikolay Gryazin, a w czołówce znaleźli się jeszcze młodziutki Kalle Rovanpera i Aleksiej Łukjaniuk.

To, co wyprawiali wymienieni wyżej zawodnicy, określić można słowem dominacja. Najlepszy na próbie OS1 Optibet 1 (Kazdanga) był Nikolay Gryazin. Zaledwie 0,3 s. za Rosjaninem z łotewską licencją do mety dojechał Kalle Rovanpera, który w ubiegłym tygodniu zdał w końcu prawo jazdy. Aleksiej Łukjaniuk jedzie pierwszy raz na Łotwie w samochodzie R5. Tym razem stracił do Gryazina 1,8 s. I w tym momencie rywalizacja się skończyła, bo pozostali zawodnicy tracili już zdecydowanie więcej.

Za pierwszą trójką ukończyli Pepe Lopez i Kajetan Kajetanowicz. Ich strata to odpowiednio 9,6 s. oraz 11,6 s. Ze stratą 2,5 s. do popularnego Kajty na 6. miejscu zameldował się Łukasz Habaj, zaś kolejne 2,2 s. za nim ukończył Bruno Magalhaes – jedyny człowiek, który może odebrać tytuł Kajetanowiczowi.

Tagi: ERC Rajd Lipawy

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News