Rajd Lipawy: Dramat Łukjaniuka! Gryazin znów najlepszy!

Rajd Lipawy: Dramat Łukjaniuka! Gryazin znów najlepszy!

Podaj dalej

Piąty odcinek specjalny Rajdu Lipawy z całą pewnością nie będzie najlepszym wspomnieniem dla Aleksieja Łukaniuka. Rosjanin miał problemy z elektryką w swoim samochodzie i stracił na mecie ponad 3 minuty! Tym samym Kajetan Kajetanowicz awansował na 3. pozycję w imprezie!

Podczas poprzednich czterech odcinków specjalnych emocjonowaliśmy się niesamowitą walką o oesowe zwycięstwa pomiędzy Kalle Rovanperą, Nikolayem Gryazinem i Aleksiejem Łukjaniukiem. Niestety, na piątej próbie wypadł z niej ten ostatni. Rosjanin miał problemy z elektryką i na mecie stracił ponad 3 minuty do zwycięzcy – Gryazina. Tym samym na odcinkowe podium po raz pierwszy wbił się ktoś spoza wymienionej trójki. Kto? Jakże mogłoby być inaczej – Kajetan Kajetanowicz. Tuż za trzecim Rovanperą do mety dojechał Łukasz Habaj, czołową piątkę uzupełnił Jose Suarez.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu wciąż znajduje się Nikolay Gryazin. Jego przewaga nad Kalle Rovanperą wzrosła do 16,3 s. Na podium wskoczył Kajetan Kajetanowicz, a tuż za nim na 4. pozycji znajduje się Łukasz Habaj. Główny rywal Kajty w walce o tytuł mistrza Europy Bruno Magalhaes okupuje 8. pozycję. Do końca pierwszego dnia Rajdu Lipawy pozostały dwa przejazdy przez króciutki, uliczny Liepaja City Stage.

Tagi: ERC Rajd Lipawy

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News