Rajd Kwidzyński: Zwycięzca już pakował się do domu

Rajd Kwidzyński: Zwycięzca już pakował się do domu

50 interakcji
Rajd Kwidzyński: Zwycięzca już pakował się do domu

Podaj dalej

Mistrz Pomorza w Super KJS z 2016 r. Mariusz Rybiński z Piotrem Jamroziakiem wygrali w ostatnią niedzielę SKJS 3. Rajd Kwidzyński, drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza i Rajdowego Samochodowego Pucharu Warmii i Mazur. Załoga Mitsubishi Lancera Evo IX pokonała o 24,5 sekundy Sebastiana Matuszewskiego z Darią Raczkowską w czwartej ewolucji Lancera. Na podium zmieściło się jeszcze Subaru Impreza Damiana i Patrycji Walczaków.

fot. Grzegorz Drosiński

Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę wieczorem od 1,2-kilometrowego prologu wytyczonego po starówce w Kwidzyniu. Drifter z Sopotu, Matuszewski popisał się czasem 1:18,36 i wygrał próbę o zaledwie 0,43 sekundy z załogą Arkadiusz Tyc/Tomasz Andrzejewski (Subaru Impreza STI). Bartłomiej Teter i Damian Pawlik zaskoczyli trzecim czasem przy użyciu Citroena Saxo.

Sobota przebiegała na 4-kilometrowych próbach w Krzykosach i Tychnowach. Pierwsza pętlę wyraźnie wygrał Tyc. Na drugiej najlepszym czasem odpowiedział Rybiński, choć Impreza lidera straciła doładowanie i moc w trakcie OS4. Olej, który dostał się do układu dolotowego zmusił kierowcę spod Płocka do wycofania się. Od tego momentu Rybiński kontrolował sytuację wygrywając pozostałe odcinki, łącznie z końcowym Power Stage.

Ten weekend był dla nas prawdziwym rollercoasterem – podsumował Mariusz Rybiński. – Po usterce, która ujawniła się na zapoznaniu, pakowaliśmy się już do domu. Nadzieja umiera jednak ostatnia. Dzięki pomocy Tomasza [Rybińskiego] oraz ogromnemu zaangażowaniu ekipy ProRacing problem został wyeliminowany, a wprowadzone zmiany w ustawieniach zawieszenia pozwoliły na walkę na tych niezwykle wymagających odcinkach. Ogromne podziękowania! Gratulacje dla jak zawsze mocnej konkurencji, organizatorów za świetnie przeprowadzony rajd i fantastyczne odcinki, a także wszystkich kibiców przy trasach oraz w Internecie!

Po powtórzeniu drugiego miejsca z Rajdu Żuławskiego, Sebastian Mateuszewski został liderem punktacji mistrzostw Pomorza i pucharu Warmii i Mazur.

Spot z prologu 3. Rajdu Kwidzyńskiego

Sobotni prolog ulicami Starego Miasta zainaugurował samochodowy 3. Rajd Kwidzyński – 2. runda RSMPo. 55 załóg rywalizowało na zamkniętych i zabezpieczonych odcinkami ulic Gdańską, Żwirki i Wigury, Katedralną, Zamkowa Góra, Braterstwa Narodów i Targową. Wśród startujących znalazła się załoga z Kwidzyna: Wojciech Subocz oraz Tomasz Markiewicz jadący Mitsubishi Lancerem. Wcześniej, na boisku pod „Gdaniskiem”, można było podziwiać wszystkie samochody biorące udział w rajdzie. W niedzielę zawodnicy ścigali się na odcinkach drogowych na terenach gminy Gardeja i gminy Kwidzyn. Rajdowców można było podziwiać m.in. w Krzykosach, Pawlicach, Rakowcu, Tychnowach, Dubielu i Straszewie. Park serwisowy, podobnie jak w poprzednich latach, był zlokalizowany na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Górkach. W klasyfikacji generalnej rajd wygrała załoga Mariusz Rybiński/Piotr Jamroziak jadący Mitsubishi Lancer EVO IX PRORACING reprezentanci Automobilklub Morski. Wygrała najlepsza załoga, ale mamy nadzieję, że wszyscy bawili się doskonale, a co najważniejsze bezpiecznie. Do zobaczenia za rok na IV Rajdzie Kwidzyńskim. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowegoz prologu.
Wyniki 3. Rajdu Kwidzyńskiego http://www.masatech.pl/index.php?str=online3&onlinestr=wyniki

Opublikowany przez Miasto Kwidzyn 16 kwietnia 2018

 

3. Rajd Kwidzyński 2018 – czołówka
Poz. Załoga Samochód Wynik
1. Mariusz Rybiński/Piotr Jamroziak Mitsubishi Lancer Evo IX  13:21.2
2. Sebastian Matuszewski/Daria Raczkowska Mitsubishi Lancer Evo IV +24.5
3. Damian Walczak/Patrycja Walczak Subaru Impreza +45.3
4. Tomasz Laskowski/Dariusz Piotrowski Nissan Sunny GTi +58.0
5. Tomasz Hildebrand/Paulina Szal Opel Astra GSi 16V +1:05.2
6. Bartłomiej Teter/Damian Pawlik Citroën Saxo +1:12.3
7. Krzysztof Samulewicz/Kamil Sierocki Honda Civic +1:17.9
8. Tomasz Bilski/Laura Nawrocka Honda Civic +1:22.0
9. Jacek Wojtas/Marcin Brzoskowski Peugeot 106 +1:31.2
10. Kamil Landowski/Jakub Padzik Citroën Saxo +1:36.3

 

Super KJS musiał być zorganizowany przy rajdzie okręgowym. Wymóg regulaminowy został spełniony dzięki dwóm załogom – Maciej Górecki/Jacek Kondratowicz (Citroen Saxo) i Robert Cirocki/Piotr Pazdyka (Citroen C2). Po pokonaniu ośmiu odcinków specjalnych (o 1 więcej niż uczestnicy SKJS, OS Tychnowy dla RO liczył 5 km) Górecki pokonał Cirockiego o 2,43 sekundy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News