Rajd Korsyki: Pieniążek w środku stawki

Również zawodnicy kategorii WRC 2 mają już za sobą pierwszą pętlę 61. CORSICA Linea Tour de Corse. Na prowadzeniu znajduje się Jan Kopecky, pierwszą piątkę zamykają Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur.

Na pierwszej próbie dnia, OS1 La Porta – Valle di Rostino 1, Kopecky poradził sobie najlepiej, jednak zaledwie 0,3 s. stracił do niego Yoann Bonato w Citroenie C3 R5. Podium skompletował Ole Christian Veiby, zaś na 6. miejscu uplasował się Łukasz Pieniążek. Do mety już na samym początku nie dojechali Nil Solans i Takamoto Katsuta. Ponad minutę przez problemy z hamulcami stracił Stephane Lefebvre, ponad 4 i pół z tyłu dojechał Nicolas Ciamin.

Na OS2 Piedigriggio – Pont de Castirla 1 kapitalne tempo pokazał już Lefebvre. Francuz najwyraźniej uporał się z problemami z samochodem i o 2,7 s. pokonał drugiego Kopeckiego. Podium skompletował Pierre-Louis Loubet, a Pieniążek z Mazurem znów ukończyli na 6. pozycji. Na mecie nie widzieliśmy niestety Yoanna Bonato.

Po dwóch rozegranych oesach Kopecky prowadzi w rajdzie z przewagą 27,9 s. nad drugim Veibym i 35,7 s. nad trzecim Fabio Andolfim. Łukasz Pieniążek i Przemek Mazur zajmują 5. pozycję.

Tekst: Kamil Wrzecionko