Rajd Korsyki: Mistrz świata znów pokazał klasę

Rajd Korsyki: Mistrz świata znów pokazał klasę

Rajd Korsyki: Mistrz świata znów pokazał klasę

Podaj dalej

Druga piątkowa pętla Rajdu Korsyki rozpoczęła się od drugiego przejazdu przez maratoński test La Porta – Valle di Rostino. Podobnie jak o poranku, najlepszym czasem popisali się Sebastien Ogier i Julien Ingrassia.

Obserwując wydarzenia na OS3 La Porta – Valle di Rostino 2 widzieliśmy niesamowity pokaz umiejętności Sebastiena Ogiera. Francuz podkreślał, że czuje się bardzo dobrze i starał się atakować. Podobnie jak o poranku, Seb jechał pewnie, bardzo szybko, ale nie podejmował też zbędnego ryzyka.

Lider M-Sport Forda często podkreśla, że nie interesuje go co robią zawodnicy z tyłu, a to jak poczynają sobie ci, którzy są w jego bezpośrednim otoczeniu. Jak wyglądało owe otoczenie tym razem? Neuville +10,3, Meeke +17,0, Tanak +19,0, Mikkelsen +31,3, Latvala +32,1. Nasuwa się pytanie, jakim cudem ktokolwiek z nich ma tutaj rywalizować z Ogierem? Śmiem twierdzić, że w normalnych warunkach, jeśli Francuz nie popełni błędu, bądź coś złego nie wydarzy się z jego samochodem, to nikt nie będzie w stanie go już dogonić w tym rajdzie… I piszę to z pełną świadomością faktu, że za nami dopiero trzy oesy.

Po drugim przejeździe La Porta – Valle di Rostino liderem Rajdu Korsyki jest naturalnie Sebastien Ogier. Jego przewaga nad drugim Thierry’m Neuville’m wynosi już 33,7 s., zaś na trzecim miejscu jest Kris Meeke, który do Belga traci 4,4 s.

Tekst: Kamil Wrzecionko

Tagi: Rajd Korsyki, WRC, Tour de Corse, Ford, Ford Polska, Ford Performance

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News