Rajd Katalonii: Niewiarygodne! Sebastien Loeb i Daniel Elena wygrywają w Hiszpanii

Zawodnicy ukończyli Power Stage OS18 Santa Marina 2 i wszystko jest już jasne! Sebastien Loeb i Daniel Elena wygrywają Rajd Katalonii. Francuskie legendy pokonały Sebastiena Ogiera i Juliena Ingrassię o 2,9 s.

Na zakończenie przedostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata zawodnicy zmierzyli się z OS18 Santa Marina 2. Pogoda dzisiaj postanowiła oszczędzić zawodników i wszystko zakończyło się na suchej trasie przy świecącym słońcu. Sam oes to mieszanina zniszczonej, podbijającej, krętej trasy oraz szerszej, gładkiej, wyprofilowanej drogi – typowej dla Rajdu Katalonii.

Zanim na trasie po raz ostatni pojawili się zawodnicy WRC, odcinek pokonał Kalle Rovanpera – zwycięzca imprezy w WRC 2. Trzeba przyznać – młodziutki Fin coraz lepiej czuje się w mistrzostwach świata i właśnie wygrał drugi rajd z rzędu. Później na oesie oglądaliśmy już starszych, bardziej doświadczonych zawodników w mocniejszych samochodach. Tam mieliśmy jeden z najlepszych finiszów w tym sezonie i walkę pomiędzy dwoma francuskimi mistrzami – Sebastienem Loebem oraz Sebastienem Ogierem – różnica pomiędzy nimi wynosiła 3,6 s na korzyść tego pierwszego.

Po kilkudziesięciu minutach wszystko było jasne. Najlepszy czas na Power Stage’u osiąga Ott Tanak, jednak zwycięzcami imprezy są Sebastien Loeb i Daniel Elena. Dziewięciokrotni mistrzowie świata pokonali drugich Sebastiena Ogiera i Juliena Ingrassię o 2,9 s. Trzecie miejsce zajął Elfyn Evans, czwarty był Thierry Neuville.